Boyunuzu Uzun Gösterecek Giyinme Tüyoları

9 Kasım 2020 Pazartesi

Kısa boylu olduğunuzdan şikayet ediyor ve daha uzun görünmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Kıyafetlerinizde yapacağınız küçük değişiklikler sayesinde olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz fakat doğru parçaları seçmek bu konuda çok önemli. Boynuzu olduğundan uzun gösterecek hem şık hem de rahat olabileceğiniz öneri ve ipuçları yazımızın devamında…
Kısa boyluysanız ve bu durumdan şikayetçi iseniz İnternet üzerinde sizi daha uzun gösterecek tüyoları aramanız çok normal. Belli bir yaştan sonra uzamanın mümkün olmadığını hepimiz bildiğimiz gibi bazı parçalarla boynuzu olduğundan daha uzun göstermenin mümkün olduğunu da biliyoruz. Her kıyafetle bunu yakalamak mümkün olmasa da bazı ayrıntılara dikkat ederek ve doğru parçaları kullanarak olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz. Boyunuzu daha uzun gösterecek aynı zamanda rahat ve şık olmanızı sağlayacak giyinme tüyoları yazımızın devamında…

Yüksek bel pantolonlar

Birçok kişiyi rahatsız eden düşük bel modası geçtiğimiz yıllarda tarihe karıştı fakat son dönemlerde yeniden bu modayı görmeye başladık. Aslında düşük daha çirkin görüntünün yanında kişiyi olduğundan da kısa gösteriyor. Uzun boylu değilseniz mutlaka düşük bel pantolon var dan uzak durmalı Bunun yerine yüksek beden pantolonları tercih etmelisiniz. Ayrıca son yıllarda yüksek bel trendinin başlaması nedeniyle bu konuda seçenek oldukça fazla kendi bedeninize uygun doğru kesimi olan yüksek bel bir pantolonla olduğunuzdan çok daha uzun görünebilirsiniz.

Tek renk parçaları tercih edin

Kısa boyluların kombin yaparken tek renk parçalardan bir bütün yakalaması daha uzun görünmelerine yardımcı olur. Pazarlık ve boyu kesmeyen sizi daha uzun gösterecek tek renk parçaları mutlaka dolabınızda yer vermeye özen gösterin. Ayrıca doğru parçaları kullanarak yaptığınız tek renk kombinler sizi çok daha havalı gösterir.

Elbise ve eteklerde yırtmaç detayı

Etek ve elbiseler de derin yırtmaçları tercih etmek bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesine yardımcı olur. Özellikle uçuş uçuş diye tabir edilen hafif ve yumuşak kumaştan üretilen elbise ve etekleri tercih ederseniz hem rahat kombinler yapabilir hem de daha uzun görünebilirsiniz. Ayrıca yırtmaç detaylı gece elbise ve etek deri isterseniz sandalet ve spor ayakkabılarla isterseniz de topuklu ayakkabılarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Mine eteklerden vazgeçmeyin

Bacakları açıkta bırakan bu sayede daha uzun görünmenize yardımcı olan mini etekler kesinlikle kurtarıcınız olacak. Elbette mini etek seçiminde de doğru formu yakalamak daha uzun görünmek için büyük önem taşıyor. Bu nedenle mini etek tercihinizi dar kıyafetlerden yana kullanmak yerine daha bol pileli gibi modelleri tercih ederseniz uzun boylu görünmeniz için hiçbir engel olmaz.

Çizgiler dikey olsun

Artık herkes dikey çizgili parçaların kısa boyluları daha uzun gösterdiğini biliyor. Elbette doğru boyu yakalamak için dikey çizgi seçimine de dikkat etmek gerekiyor. Eğer desenli ve dikey çizgili kıyafetler tercih ediyorsanız çok fazla renkli olmamasına özen göstermeniz de fayda var. Ayrıca dikine kıyafetli çizgiler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bu konuda doğru parçaları kombinlemeyi başarabilirseniz hem daha uzun hem de daha zayıf görünmek çok kolay olur. Ayrıca hem havalı hem de sade bir görünümü de rahatlıkla bu kıyafetlerle yakalayabilirsiniz.

Üstlerde V yaka kullanın

Boynu açıkta bırakan V yaka üstler tercih ederseniz kesinlikle boynunuzun daha uzun olduğuna dikkat edeceksiniz. Yapacağınız bu küçücük hamle ile bile boyunuzu olduğundan daha uzun göstermek mümkün. Ancak her zaman söylediğimiz gibi mutlaka doğru kıyafetler ve parçalar seçtiğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *