Bu stil tüyoları sizi olduğunuzdan çok daha ince gösterecek

9 Kasım 2020 Pazartesi

Bazı zamanlarda dolabımızda ne olursa olsun bizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyoruz. Hatta bazılarımız bu nedenle de kilo vermeyi takıntı haline getirebiliyor. Ancak artık bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü kilo vermeye uğraşmak yerine gardırobunuzda yapacağınız küçük değişikliklerle olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Hatta giyim tarzınızı değiştirdiğinizde belki de aslında o kadar kilolu olmadığınızı yanlış kıyafet seçiminde bulunduğunuzu da fark edebilirsiniz. Yazımızın devamında bulunan stil tüyoları hem sizi daha zayıf gösterecek hem de giyim tarzınızı değiştirmek için ipucu olacak.

Büyük beden kıyafetleri kaldırın

Olduğunuzdan daha ince görünmek, giydiğiniz kıyafetin üzerinize yakışmak ve gittiğiniz her ortamda dikkat çekmek istiyorsanız sadece kilo vermenin yeterli olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken ilk şey doğru kıyafet seçimi olmalı. Eğer daha ince görmek istiyorsanız önce dolabınızdan size kendinizi daha geniş hissettiren kıyafetleri kaldırın. Büyük beden tişörtler kazaklar ya da sweatshirtler yerine daha küçük bedenleri tercih etmek sizi rahatlatacaktır. Elbette bu kıyafetleri salaş tarzı yakalamak istediğiniz günler için saklayabilirsiniz.

Sürekli siyah giymeyin

Genellikle tepeden tırnağa siyah giyinmenin daha zayıf görünmenin bir yolu olduğu düşünülür. Elbette siyah sevilen ve tercih edilen bir renk ancak her zaman daha ince görünmek için siyah yememiz gerekmiyor. Ara sıra da olsa parlak renkler ve desenli kıyafetler hem kendinize olan güveninizi artıracak hem de renkli şekilde de ince görünmenize yardımcı olacak. Siyah sizin için özel günlerde ya da günlük hayatta bir kurtarıcı olabilir ancak tek renge bağlı kalmak bir süre sonra motivasyonunuzu düşürülebilir.

Bootcut jeanler kurtarıcınız olacak

Genellikle zayıf görünmek isteyenler pantolon tercihinde tek seçeneğin skinny kot pantolonlar olduğunu düşünür. Ancak ara sıra da olsa değişiklik yapmalı ve mutlaka daha rahat hissedeceğiniz but bootcut jeanler tercih etmelisiniz. Ayrıca bu pantolonlar sadece rahat olmayı sağlamıyor aynı zamanda kesimi doğru ise boynuzunda daha uzun görünmesini sağlıyor.

Küpelerinizi daha uzun tercih edin

Eğer boynunuzu daha ince göstermek istiyorsanız mutlaka daha uzun küpeler tercih etmelisiniz. Ayrıca Uzun küpeler kıyafetlerinizde moda duygusu katmanında en kolay yollarından biridir. Tabii ki her zaman Uzun küpeler takmak istemeyebilir ya da alışık olmayabilirsiniz. Bunun yerine beğendiğiniz küpelere yönelmeli mutlaka tarzınıza uygun modeller bulduktan sonra bir seçim yapmalısınız.

Beyazlar da zayıf gösterir

Sadece siyahlar zayıf gösterecek diye bir kural yok. Bazen beyaz kıyafetler de daha zayıf görünmenin bir yolu olabilir. Beyaz gömlekler, slimfit beyaz atletler yine daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Bu arada gömlek kullanırsanız pantolonunuzun içine sokmayı ve kemerle tamamlamayı düşünebilirsiniz. Gerçekten kısa süre içinde bu tarza alışacak ve kendinizi çok daha zayıf hissetmeye başlayacaksınız.

Mat ve parlak renkleri kombinleyin

Eğer sizi daha ince gösterecek ipuçları arıyorsanız parlak ve mat renkleri bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz. Üstelik bu kombinleri aksesuarlarla tamamlamak da çok daha kolay olacaktır. Parlak ve mat renkler arasındaki geçişler hem daha ince görünmenize hem de göz yanılsaması yaratacak daha dikkat çekici olmanıza yardımcı olacaktır. Bu kombin tarzını denemek istiyorsanız kahverengi ve kırmızıyı ya da mercan rengi ile siyahı eşleştirebilirsiniz. Ayrıca bu kıyafetlerle daha ince görünmekle kalmaz modern ve şık bir görünümü de çok daha kolay yakalayabilirsiniz. Bu kadar cesur giyinmek kendinize olan güveninizi de yerine getirerek kilo takıntısından kurtulmanıza da yardımcı olabilir.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *