Daha çekici ve alımlı görünmenizi sağlayacak basit ama etkili stil önerileri

9 Kasım 2020 Pazartesi

Stil önerilerinden ilham almak deyince insanların aklına genellikle gardırobu baştan aşağı değiştirmek geliyor. Aslında stiliniz yeniden düzenlemek sizi daha iyi gösterecek basit ve etkili adımları kullanmak demek oluyor. Örneğin daha çekici ve alımlı görünmek için günlük hayatta kullandığınız kombinlere ya da tarzınıza küçük dokunuşlar yapabilir abartıya kaçmadan aradığınız o çekici görüntüye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bugün sizleri daha çekici ve alımlı gösterecek hem basit hem de etkili stil önerileri hazırladık.

Sütyen Tercihiniz Doğru Olsun

Kadınlar genellikle dış giyim önemsiyor ancak iç giyim konusunda o kadar da detaycı olmuyor. Dünyada yapılan araştırmalarda aslında kadınların bu konuyu ne kadar göz ardı ettiğini kanıtlıyor. Çünkü yapılan araştırmaların sonuçlarına göre hala birçok kadın kendisi için en ideal sütyenin hangisi olduğunu ve doğru beden aralığını öğrenememiş durumda. Kesinlikle stil ve tarz konusunda kadınların yaptığı en büyük hataların başında sütyen seçimi geliyor. Bu nedenle sütyen seçimi sırasında biraz daha kafa yormak doğru modelde ve bedeninize uygun sütyenleri tercih etmek çok daha doğru bir alternatif gibi görünüyor. Eğer gerçekten çekici ve göz alıcı görünmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey iç giyimden başlamak ve kendiniz için en doğru sütyeni bulmak. Renk ya da desen konusundan bahsetmiyoruz mutlaka göğüs yapınıza uygun bir sütyen tercihinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Sadece sütyen değiştirmek ve bile daha havalı ve etkileyici bir görünüme sahip olduğunuzu görmek sizi biraz şaşırtacak ama kesinlikle sonuç mükemmel olacak.

Vücudunuzun zayıf bölgesini öne çıkarın

Daha ince görünmek aslında daha çekici ve göz alıcı görünmeye yardımcı olur. Vücudunuzdaki en zayıf bölge neresi ise onu öne çıkarmak için biraz çaba harcayabilirsiniz. Örneğin belinizi, bacaklarınızı ya da kalçanızı daha ön plana çıkarabilir kıyafet seçiminde bu alanlara vurgu yaparak çekici ve alımlı görünmeyi başarabilirsiniz.

Desenlerin gücüne güvenin

Desenler istediğiniz tarzda ulaşmanıza yardımcı olabilir ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta onları doğru kullanmak. Örneğin belinizi daha ince göstermek, boyunuzu daha uzun göstermek için desenlerden yardım alabileceğiniz gibi omuzlarınızı daha geniş göstermek için de yine desenlerin gücünü kullanabilirsiniz. Ama başta da belirttiğimiz gibi mutlaka desenleri doğru kullanmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Korse o kadar da kötü bir fikir değil

Aslında korse sadece fazla kilosu olan kadınlar tarafından tercih edilmiyor. Kıyafetlerin içerisinde daha şık ve dik görünebilmek için de korseden yardım alabilirsiniz. Elbette korse deyince içinde rahat nefes alamayacağınız bir tercihte de bulunmayan rahatlıktan taviz vermeden doğru noktaları yakalamaya çalışın.

Gözlük seçimini doğru yapın

Kadınların tercih ettiği en şık aksesuarların başında kesinlikle güneş gözlükleri geliyor. Bunun yanında özellikle yaz aylarında güneş gözlüğü kullanmak göz sağlığı için de büyük önem taşıyor. Fakat artık zaman değişiyor klasik gözlükler yavaş yavaş raflara kalkarken yüzünüze yakışacak farklı renk ve modeller stiliniz için ilham verici hale dönüşebiliyor. Bu nedenle siz de artık klasikleri takılı kalmayın doğru güneş gözlüğü seçimi yaparak havalı ve şık görünüme kolaylıkla ulaşın.

Doğru çanta seçimi

Eğer iyi bir stil ya da tarz yakalamak istiyorsanız çanta seçiminin doğru olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer kombinleriniz fazla hacimliyse küçük çantalardan yana tercih kullanırken kıyafet hacmi azaldıkça daha küçük çanta boyu tercih edebilirsiniz. Örneğin gömlek ve kalem etek kombini yapmışsanız ortaya da büyük boy bir çanta kullanmaya özen göstererek doğru stili yakalayabilirsiniz.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *