Kış Sezonu İçin Alışveriş Hazırlığı Yapanlara İndirimli Alışveriş Önerileri

9 Kasım 2020 Pazartesi

2020 kış sezonu yavaş yavaş yaklaşıyor ve kışlık ürünler de vitrinlerde yerini alıyor. Gardırobunuzda giyecek bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız kış sezonu için alışveriş yapmaya karar verdiyseniz bu yazımız tam size göre. Yeni sezon için indirimli alışveriş yapabilir, bütçenizi sarsmadan istediğiniz ürünlere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. 2020 kış modasında bütçe dostu alışveriş önerileri yazımızın devamında…

Star Parçalara Yatırım Yapın

Bazı parçaların modası hiç geçmiyor. Mesela siyah mini bir elbise, siyah uzun çizmeler, postal tarzı botlar kış sezonunda sürekli geçerliliğini koruyor. Farklı farklı kombinler de kullanabileceğiniz ürünlere yatırım yapmak hem kış aylarında şık görünmenizi hem de bütçenizi sarsmadan yeni sezon alışveriş yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu ürünleri bir kere almak bile uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlayacak bu nedenle star parçalara yatırım yapmayı ihmal etmeyin.

Ne İstediğinizi İyi Bilin

Alışverişe çıkarken kafanızda ne istediğinizi bilirseniz hem bütçenizi sarsılmaz hem de çok daha rahat şekilde alışverişi tamamlarsınız. Tabii ki bunu sağlamak için de önce gardırobunuzu gözden geçirmeli eksiklerinizi liste yapmalı ve alışverişte bu listeye sadık kalmalısınız. Böylece hem ihtiyacınız olan ürünlerden fazlasını almayacak hem de bütçenizi sarsmadan alışveriş yapacaksınız.

Trendlere Kapılıp Gitmeyin

Malum her sezon farklı trendler çıkıyor ancak bunlara ayak uydurmak o kadar da kolay değil. Yani bu sezon bazı renkler trend olabilirse de onlara sahip olmayıp isteyebilirsiniz ancak unutmayın ki onların modası gelecek yıl geçecek. Bu nedenle ilk maddeyi hatırlayın ve uzun süre boyunca kullanabileceğiniz star ve sizi kurtaracak parçalara yatırım yapmaya özen gösterin.

Aksesuar Yatırımı İyi Fikir

Doğru aksesuarları kullanmak kıyafetlerinizi bambaşka bir havaya taşıyabilir. O nedenle mutlaka yine star olan aksesuarları satın almalı takı, küpe, çanta seçiminde çok dikkatli olmalısınız. Sıradan bir bluz bile üzerinde kullandığınız kolyeler ile çok başka bir havaya kavuşurken sade kıyafetlerinizi hareketlendirmek için mutlaka daha ağır takılar tercih edebilirsiniz.

Outlet Fırsatlarını Kaçırmayın

Genellikle yeni sezonda görücüye çıkan ürünler biraz pahalı oluyor. Ancak üzülecek bir şey yok, biraz sabrederseniz bu ürünleri outlet mağazalar da görebilir hatta indirim fırsatları ile bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Genellikle yılın 12 ayı boyunca outlet mağazalarında kampanyalar oluyor ve uygun fiyatlı kaliteli alışveriş yapma imkanı sizleri bekliyor.

Önce İhtiyacınızı Öğrenin

Bazen kadınlar sadece trend olduğu için bir kıyafeti satın almak istiyor. Ancak bütçenizi sarsmadan alışveriş yapmak için öncelikle kendinize o kıyafeti aldığınızda kaç kere giyeceğinizi sormanız gerekiyor. Özellikle abiye elbise ihtiyaçlarınızda bu soruyu kendinize sorun belki de almak yerine kiralama yollarına gidin.

Yeni Sezon Trendlerini Öğrenmeden Alışverişe Çıkmayın
Aslında sezon trendleri değişmiyor genellikle aynı parçalar farklı renklerle bir sonraki sezonda yeniden moda olabiliyor. Hata aynı ürünlerin bile yeni sezonda trend olduğu görülmemiş şey değil. o halde önce yeni sezon trendlerine göz atın o parçaları ihtiyacınız var mı ona bakın ve ondan sonra sizde olup olmadığını kontrol ederek alışveriş yapın.

İndirimleri Takip Edin

Artık indirimleri yakalamak için sezon sonunu beklemeye hiç gerek yok. Birçok marka yeni sezon ürünlerinde bile indirime gidiyor sezonun tam ortasında neredeyse %70’e varan indirim fırsatlarını yakalamak mümkün oluyor. Elbette indirimleri yakalamak için hem online alışveriş sitelerinden hem de markaların takibin ne olmakta fayda var.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *