Kot Etekleri Kombinlemek İçin Öneriler

9 Kasım 2020 Pazartesi

Hem rahat olmaları hem de şık görünmelerini nedeniyle kot etekler kadınların dolaplarının vazgeçilmez ve kurtarıcı parçaları arasında yer alıyor. Modası hiç geçmeyen dönem dönem farklı model ve kesimlerle karşımıza çıkan kot etekleri doğru kombin yapmanız durumunda hem şık hem de rahat bir tarzda konuşabilirsiniz. Biz de bugün sizler için kot etekleri kombinlemenin yollarını hazırladık…

Yırtık Kot Etek Kombini

Kot pantolonlarda yırtık modası geçtiğimiz yıl hayatımıza geri gelmişti. Elbette kot eteklerde de bu trendi bu yıl sık sık göreceğiz. Blazer bir ceketle kot etek kombini yaparsınız salaş bir görünüm yakalayabilir, içine giyeceğiniz bir sade bluz kombini tamamlayabilirsiniz. Bu sezon blazer ceketlerde moda ekose bunu da aklınızdan çıkarmayın.

Midi Boy Kot Etek Kombini

Belki de karşıdan bakılınca kot kumaşları kombinlemek kolay gibi görünüyor ama yapısı gereği bazen eteklerde bunu sağlamak zor olabiliyor. Özellikle midi boy kot etek giymeyi tercih edenlerin işi biraz daha zor gibi görünüyor. Bizim size tavsiyemiz bu boylu kot etekleri genellikle sonbahar ve kış aylarında tercih etmeniz üzerine de triko kazak giymenizi önünde olacak. Ofis stilinde topuklu ayakkabıda kullanarak bu kombini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Mini Kot Etek Kombini

Her zaman çabasız ve rahat şıklıktan yana olanların kurtarıcısı ise kesinlikle mini kot etek oluyor. Sokak modasını takip etmek istiyorsanız bol bir kazak ya da sweetshirt ile mini kot etek kombini yapabilirsiniz. Altına isterseniz spor ayakkabı isterseniz şık bir bootie tercih ederek görünümü tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı tercihiniz biraz da sizin o günkü ruh halinize kalmış.

Kot Etek Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kot oldukça rahat ve kalın bir kumaş o nedenle kullanacağınız mevsimine göre alışveriş yapmanız çok önemli. Örneğin kış aylarında kot etek giymeyi seviyorsanız daha kalın kumaş olan kot etekleri tercih edebilir yaz aylarında ise daha ince kumaştan üretilmiş kot etek kullanabilirsiniz.
Özellikle fazla kilosu olanlar ve kısa boylular kesinlikle midi boy kot eteklerden uzak durmalı. Bu modeller boyunu daha da kesecek sizi olduğunuzdan daha da kısa ve kilolu gösterecektir. Bu nedenle dizlerde ya da diz üzerinde modelleri tercih etmenizde fayda var.

Kot etek seçerken renk seçimi de son derece önemli. Mevsimine uygun alışveriş yaptığınız da o eteği kombinlenecek dolabınızda başka parçaları olup olmadığını mutlaka göz önünde bulundurun. Koyu mavi, buz mavisi, siyah kot etekler kombin yapması en kolay olan renklerdir.

Fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz mutlaka yüksek bel kot etekleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Eskiden kot etekler de yüksek bel bulmak mümkün değildi ama günümüzde yüksek bel de üretilmiş çok sayıda model var ve kesinlikle doğru modeli bulma konusunda zorluk çekmezsiniz.

Sokak modasında yaz kış kot etek giymeyi tercih edenlerdenseniz koyu renk kot etekler özellikle kış aylarında hem daha rahat kombin yapmanız açısından hem de kış aylarına uyum sağlama açısından sizin için kolaylık olacaktır. Bahar ve yaz aylarında ise daha çok beyaz ya da buz mavisi tonlarında kot etekler tercih etmenizi öneriyoruz.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *