Mayo ve Bikini Alışverişi Yaparken Vücudunuzu İyi Tanıyın

9 Kasım 2020 Pazartesi

Plajda konforlu hissetmek, her zaman bulunduğunuz ortamda bir yıldız gibi parlamak istiyorsanız özellikle mayo ve bikini seçimi sırasında vücudunuzu iyi tanımanız da fayda var. 2020 bikini ve mayo trendlerinden alışveriş yapmaya karar verdiyseniz mutlaka yazımızı okuyun tavsiyelerimize kulak verin çünkü sizlere mayo ve bikini seçiminin püf noktalarını veriyoruz. Yaz ayları gelip alışveriş telaşı sarmaya başladığında mayo ve bikini seçmek gerçekten zor olabiliyor. Özellikle vücudunuzda memnun olmadığınız yerler varsa, fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz, büyük göğüslü ya da küçük göğüslü olduğunuzu düşünüyorsanız yazlık alışveriş bir hayli zor hale gelebiliyor. Peki vücudundan şikayetçi olanlar mayo ve bikini alışverişi yaparken nelere dikkat etmeli? işareti işte tam da bu noktada size kurtarıcı bir yazı hazırladık ve doğru vücut tipine uygun mayo ve bikini seçimi nasıl olmalı sorusunu yanıtladık. Bu yaz plajlarda parlatmanın püf noktası yazımızın devamında…

Göbek bölgesini toparlayan modeller
Eğer fazla kilonuz olduğunu düşünüyor ya da bikini ile kendinizi rahat hissetmiyorsanız tercihiniz kesinlikle mayodan yana olmalı. Bu sezon göbek bölgesini toparlayan mayo modellerinde rengarenk seçenekler bulmak mümkün. Birçok ünlü markanın yeni sezonu tasarımları içerisinde bu modellerin bütün renklerini görüyoruz.

Küçük göğüslüler şanslı

Bikini ve mayo alışverişinde kesinlikle en şanslı grup küçük göğüslüler. Malum yaz aylarında renkler cıvıl cıvıl oluyor ve koyu renkleri tercih etmek küçük göğüslülerin zaten işine gelmiyor. Bu sezonda göz alıcı renklerden yana tercihinizi yapabilir özellikle balenli modelleri seçerek göğüslerinizi daha büyük göstermenin yollarını bulabilirsiniz. Bu sezon birçok markada balenli bikini üstleri yer alıyor alt ve üst farklı renklerde de seçim yapabiliyorsunuz.

Büyük göğüsler için bikini seçenekleri

Eğer göğüslerinizin büyük olmasından şikayet ediyorsanız tabii ki straplez modellerden uzak durmanız gerekiyor. Elbette diğer bir konu ise göğüs dekoltesini çok açmak. Kesinlikle fazla göğüs dekoltesi olan bikini modellerini ya da mayo modellerini seçmeyin. Özellikle toparlayıcı üst parçaları tercih etmenizde fayda varken mutlaka koyu renklerle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Leopar desenler, floral desenli ve renkli çiçekli mayo ve bikiniler, yapılan kesim oyunları ile kıvrımlı bir görüntü yaratan ve kesinlikle dikkate göğüsten uzaklaştıran modeller ilk tercihiniz olmalı.

Kalçalarınız geniş ise buraya dikkat

Eğer kalçalarınız ben ise ve bu sizi rahatsız ediyorsa o zaman da alt kısmı toparlayan modeller seçmeye dikkat etmelisiniz. İsterseniz yüzücü mayoları isterseniz etekli modeller ya da yüksek bel bikini altları tercihiniz olabilir. Eğer bikiniden yana tercihinizi kullanmak istiyorsanız üst kısmı dekolteli modelleri tercih etmek ilgi odağını bu bölgeye çekeceği için kalçalarını çok dikkat çekmeyecektir.

Bacak boyu kısa olanlar için öneriler

Eğer bacak boyunuz kısa ise tabii ki boyunuzu daha uzun göstermek için kullandığımız hileyi mayo ve bikini modellerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çizgili mayo ya da bikini modelleri tercih ederseniz bacak boyunuzu daha uzun görünecektir. Ayrıca üçgen alt kesimleri de bacak boyunuzu daha uzun göstermeye yardımcı olur.

Beli kalın olanlar için mayo ve bikini tavsiyeleri

Eğer belinizin kalın olduğunu düşünüyor özellikle yanlardan fazlanız olduğunuz olduğuna inanıyorsanız ya da aynada kendimizi böyle görüyorsanız kesinlikle bikini modellerinden uzak durmalısınız. Bunun yerine mayo tercihinde bulunabilirsiniz ya da illa bikini giymek istiyorsanız mutlaka yüksek bel modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sezon yüksek bel bikini altlarında oldukça geniş seçenekler mevcut ancak siz yine de siyahın asaletine ve sizi ince gösterdiğine güvenin tercihinizi siyah bikini altlarından yana kullanın.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *