Ne Zaman Alışverişe Çıkmalısınız? Doğru Alışveriş Rehberi

9 Kasım 2020 Pazartesi

Alışveriş yaparken bir çoğumuz kendimizi kaybediyor Bazen hiç ihtiyacımız olmamasına rağmen birçok kıyafet, takı ya da çanta alabiliyoruz. Peki doğru alışveriş yapmak için nelere dikkat etmek gerekiyor? Ne zaman alışverişe çıkmak gerekiyor? Uygun bütçeli rahat bir alışveriş için Yazımızın devamında aradığınız bütün taktikleri bulacaksınız…

Hangi saatlerde alışveriş yapmalısınız?

Alışverişe çıkmak için kesinlikle en uygun saatler ya akşam üzeri ya da sabah saatleridir. Erken saatlerde alışverişe çıkarsanız mağazaların reyonu son derece düzenli olur ve aradığınızı çok daha kolay bir şekilde bulursunuz. Yani kıyafetleri rahatlıkla deneme şansı buluyor üzerinize hangisinin daha iyi olduğunu hangisinin size yakışmadığını daha net olarak ayırt edebilirsiniz. Böylelikle gerçekten üzerinize olmayan bir kıyafeti bile almak zorunda kalmazsınız.

Alacağınız kıyafet için biraz düşünün

Özellikle çok fazla kıyafeti almayı seviyorsanız ya da bir parçayı sadece birkaç defa giymeyi tercih ediyorsanız biraz düşünmekte fayda var. Özellikle yeni sezon ürünlerinde daha da ayrıntılı düşünürseniz iyi edersiniz çünkü yeni sezon parçalarını kombinlemek için her zaman doğru kıyafetleriniz olmayabiliyor. Yani bir kıyafeti almadan önce onu ne kadar giyebileceğinizi hesap ederseniz bütçenizi daha az sarsarak alışveriş yapabilirsiniz.

İndirimleri iyi takip edin

Genellikle mağazalar belli tarihlerde indirime gitmeyi tercih ediyor eğer siz de alışverişe düşünürseniz indirimleri mutlaka yakından takip etmenizde fayda var. Özellikle mağazalarda beğendiğiniz ürünleri favori listesine eklerseniz online olarak size bildirim gelecektir böylelikle ürünün indirimde olduğunu öğrenebilir ve daha uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz.
Modası geçmeyen parçalara yatırım yapın
Her sezon yeni trendleri takip etmek sizi yorabilir aynı zamanda bütçenizi de biraz zorlayabilir. Bu nedenle mutlaka modası geçmeyen parçalara yatırım yapmaya dikkat edin. Zaten sezonluk olarak çıkan ürünlerin modası çok kısa süre içerisinde geçiyor ve herkesin üstünde de o ürünleri görmek mümkün oluyor. Tabii ki anneler günü, sevgililer günü, ya da bayram zamanlarında ekstra indirim olduğunu da hesaba katın.

Dolabınızı mutlaka gözden geçirin

Daha önce de yeni sezonda birçok ürünün tekrar trend olabildiğini sizlerle paylaşmıştık. Eğer bu sezon için alışveriş yapmaya karar verdiyseniz mutlaka kıyafetlerinizi bir gözden geçirin çünkü yeni sezonda trend olan renkler ya da modeller daha önce aldığınız kıyafetler de de olabilir. Böylelikle daha fazla masraf yapmaktan da kurtulmuş olursunuz.

Ara sezonlarda alışveriş yapmayı

İlkbahar ve sonbahar aslında ara sezonları olarak kabul edilir bir anda ya ısınır ya da soğur. Bu nedenle ilkbahar ve sonbahar alışverişi yapmak yerine mevsimlik kıyafetleri almayı tercih ederseniz daha rahat edersiniz onun yerine gelecek sezona daha kolay yatırım yapabilirsiniz. Örneğin tişörtlerinizin üzerine giyebileceğiniz hırkalar bir ince kaban ya da trençkotlar bu mevsimlerde işinizi görecektir.

Aksesuarlar bütün havanızı değiştirsin

Aslında trendleri takip etmenin en kolay yolu aksesuarlardan geçiyor. Yani bir aksesuar ile üzerinizdeki kıyafetlerinizi yeni sezona çok daha kolay uygulayabilirsiniz. Sezona uygun aksesuarlar seçerseniz kıyafetlerimiz kesinlikle göze batmaz ön plana aksesuarlar çıkar ve siz de modayı yakından takip ediyor gibi görünebilirsiniz.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *