Portföy Çanta Önerileri

10 Eylül 2022 Cumartesi

Kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmakta olan portföy çanta nedir? Genellikle elde taşınmakta olan saplı ya da isteğe göre sapsız çeşitleri bulunan küçük el çantalarıdır. Hem kullanım kolaylığı sunarak hem de her tarza hitap edecek modelleri tasarlanarak her kadının gözdesi olmayı başarmaktadır. En çok tercih edilen çanta modelleri içinde yer alması nedeniyle de çeşitli seçenekleri mevcuttur. Kullanılacak ortama göre çeşitli boyutları, modelleri ve renkleri vardır. Bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durum olduğu için o günkü davet, giyilecek abiye ya da elbise dikkate alınarak portföy çanta tercih edilmektedir. Günümüzde clutch olarak da bilinmekte olan portföy çantalar günlük giyimde de tercih edilmektedir.  Portföy çantaların en önemli özelliği ise çantasında birçok eşya taşımak istemeyen ve karmaşadan hoşlanmayan kişiler için birebir olmasıdır. Daha sade yalın ve net ihtiyaçları yanında bulundurmak isteyenler bu çanta modelini kullanabilir. Telefon, cüzdan, para, kart ve ayna gibi daha minimal olan eşyalar bu çantalarda rahatlıkla taşınabilmektedir. Portföy çanta modelleri kişinin zevkine ve tarzına uygun şekilde bulabileceği birçok çeşitte tasarlanmaktadır. Modeller kalite, renk, kullanılan malzeme, aksesuar ya da taşlar açısından farklılık göstereceği için ortaya çıkan model de farklı olmaktadır.  Fermuarlı, düğmeli, deri ya da keten, hasır, desenli, desensiz, metalik tarzda birçok model bulunmaktadır. 

Portföy Çantalar Özel Günlerde Nasıl Kullanılır?

İlk yapılması gereken şey tek parça ya da tarzınıza uygun olan kıyafetle uyum sağlayacak olan portföy çantayı tercih etmek. Siyah bir elbise giyecekseniz renkli, ışıltılı ve de portföy çanta gümüş modeli kombinle oldukça uyumlu olacaktır. Siyah bir elbiseye renk ve farklılık katacak olan bu portföy çanta sayesinde çanta tek başına star olacak ve dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacaktır. Açık renkli bir kıyafet giyecek olanlar ise yine aynı şekilde daha açık tonlarda ve pastel renklerinde portföy çanta tercih edebilirler. Saks mavisi, fuşya, sarı, yeşil ve kırmızı gibi iddialı renklerde elbise giyecek olanlar da daha dikkatli olarak risksiz bir portföy çanta kullanabilirler. Canlı renklerle aranız iyiyse mavi, fuşya, kırmızı, siyah, sarı, yeşil gibi renkleri bir arada kullanmanızda bir sakınca yoktur. Son zamanlarda oldukça popüler olan portföy çantalarında birçok model ve seçenek olduğu için kombin konusunda rahat olabilirsiniz. Tabi ki kombininiz ve çantanın uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız. 

Portföy Çanta Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Portföy çantası alırken ilk olarak dolabın bir köşesinde unutmanıza engel olacak renklere yoğunlaşabilirsiniz. Düz renkler, gümüş çantalar ya da her kombine ayak uyduracak olan daha sakin renklerle portföy çantanız fark yaratabilir. İnce bir zincir sayesinde kol çantasına dönüşebilecek olan potföy çantalar elinizde taşımak istemediğiniz durumlarda daha konforlu bir görünüm sağlamaktadır. Küçük bir bölmesi olan portföy çantalar daha kullanışlı olacağı için  bu detaya dikkat etmekte de fayda vardır. Çünkü ön bölmeye koymak isteyeceğiniz ve kolaylıkla erişmek isteyeceğiniz eşyaları bu bölmeye yerleştirebilirsiniz. Fazladan bölmesi bulunan bir portföy çanta her zaman daha çok işinize yaramaktadır. Ayrıca gidilecek yere göre seçtiğiniz kıyafete uyum sağlayan çantalar sayesinde portföy çanta kombini tamamlamış olmaktadır.  Portföy çantalar her modele, markaya ve kaliteye göre çeşitli fiyatlarda bulunmaktadır. Bu yüzden sitemizi tercih etmeniz halinde daha uygun ya da kaliteli olan portföy çantalara ulaşabilirsiniz. Hem daha bütçe dostu portföy çanta fiyatları açısından hem de her modele ulaşmak için bizi tercih edebilirsiniz. 

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *