Rahat Kıyafetlerle Sokak Modasına Ayak Uydurmanın 5 Yolu

9 Kasım 2020 Pazartesi

2020 yılında gerek pandemi dolayısıyla gerekse insanların kendini biraz daha rahat hissetmesi nedeniyle gündelik yaşamdaki moda biraz daha değişti diyebiliriz. Uzun süren karantina döneminden sonra insanlar artık sokak yaşamına geri dönerken daha rahat kıyafetleri kullanmak ve tabii ki de sokak modasına adapte olmak istiyor. Gelecek sezonda da rahat kıyafetlerle sokak şıklığını yakalamak istiyorsanız yazımızda size özel tüyolar yer alıyor.

Karantina döneminde evde eşofman ve sweatshirtlerle oturmaya alıştık. Tabii ki artık şehir hayatına geri dönüyoruz ve evde giydiğimiz bu kıyafetleri sokak modasına da biraz uyarlamamız gerekiyor. Elbette doğru yöntemleri kullanmazsanız bu kıyafetleri sokakta bir görünüm için tercih etmeniz mümkün olmaz. Ancak şık parçaları rahat parçalarla birleştirmeyi öğrenmeniz durumunda hem şık hem de daha rahat bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sokak modasında stil sahibi olduğunuzu gösterecek sizi hem şık hem de rahat bir havaya sokacak harika öneriler hazırladık. Hadi gelin rahat kıyafetlerle sokak modasına ayak uydurmanın yollarına bakalım…

Doğru Kalıp Tercih Edin

Eğer evde giydiğiniz kıyafetleri sokak modasında da giymek ve aynı zamanda da şık görünmek istiyorsanız mutlaka tercih ettiğiniz kıyafetlerin üzerinize tam oturduğundan emin olmalısınız. Ayrıca tabii ki vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz yerler varsa tercih ettiğiniz kıyafetlerin onu vurguladığına da şüpheniz olmasın.

İkili Takımlar Yine Çok Moda

Sokak modasında son bir kaç yıldır ikili takımların ağırlığını görüyoruz. Hem evde hem de sokakta daha rahat bir görünüm için kesinlikle bu sezon ikili takımları gardırobunuza eklemeniz de fayda var. Hem takım halinde satılan bu kombinler sayesinde parçaları birleştirme derdinden da kurtulacak sokak modasını daha kolay bir şekilde takip edebileceksiniz.

Dolapta Unuttuğunuz Takım Elbiseler

Sokak modasında her zaman çok rahat ve salaş görmeyeceksiniz diye bir kural yok. Keskin çizgileri olan takım elbiseleriniz varsa hem ofis şıklığına hem de sokak modası çok daha rahat bir şekilde ayak uydurabilişiniz. Örneğin kumaş bir pantolon, üzerine deri ceket, ya da takımınızın ceketinin altına jean bir pantolon tercih edebilirsiniz. Hem hafta sonunda hem de hafta içinde rahatlıkla bu modelleri tercih edebilir sokaklarda bir yıldız gibi görünebilirsiniz.

Takılardan Asla Vazgeçmeyin

Kombinleriniz rahat olacak diye çok sade ve sıradan bir görüntüye sahip olmayı istemezsiniz değil mi? o halde rahat kıyafetlerinizi tamamlayacak adeta günün star parçaları olacak takılardan destek almayı kesin kesinlikle ihmal etmeyin. Dikkat çekici kolye ve küpeler, bileklik gibi takılar daha göz alıcı görünmenize kolaylıkla yardımcı olabilir.

Şortları mutlaka kullanın

2020 yılında her mevsimde şortları çok sık gördük. Yavaş yavaş sonbahar ve kış ayları hayatımıza girmeye başlarken yine şortlar dan yardım almanın tam vakti. Kesimi iyi olan kaliteli bir spor şort ile o oversize bir gömleği kombin yaparak sokak modasında adeta parlayabilirsiniz. Kesinlikle bu sezonun favori trendleri arasında şortlarla yapılan kombinler yer alıyor isterseniz uzun salaş gömleklerle isterseniz sweetshirtleri ile isterseniz de crop tişörtlerle rahatlıkla şort kombinleri yapabilirsiniz.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *