Sonbaharın Yıldızı Trençkotlar Görücüye Çıkıyor

9 Kasım 2020 Pazartesi

Sonbahar yavaş yavaş yaklaşırken elbette kadınların dolabında mutlaka olması gereken kıyafetlerin başında trençkot geliyor. Kökenleri İngiliz modasında dayanan hem klas duruşu hem de şık görüntüsü ile sonbaharın en çok tercih edilen kıyafetlerinden olan trençkotlar yavaş yavaş görücüye çıkmaya başladı. Özellikle sonbaharda kimse bu kıyafetin şıklığını inkar edemez. Eski yıllarda sadece klasik bir model ve renk üzerinden bulunabilirse de günümüzde birçok farklı modelde ve renkli trençkot bulmak mümkün. Peki adım adım sonbahara doğru ilerlerken 2020 trençkot modelleri neler bakmaya ne dersiniz?

Yaz henüz hala sıcaklığını hissettirmeye devam etse de Eylül ayının yaklaşması ile birlikte sonbahar geliyor. Sonbaharda havaların bir açık bir kapaması yüzünden kalın kışlık kabanlar pek tercih edilmiyor. Ancak özellikle ekim ayından sonra trençkotlar yavaş yavaş dolaplardan çıkacak gibi duruyor. Her kadının dolabında mutlaka bir tane olması gereken trençkot modelleri ile ilgili bugün detaylı bir yazı hazırladık. 2020 yılında trençkot modelleri neler, bu yıl hangi renkler moda gibi soruların yanıtını bu yazımızda alabilirsiniz.

Hayvan Desenli Trençkotlar

Bu sezon kesinlikle hayvan desenli kıyafetler kadınların üzerinde en çok gördüğümüz ve kış aylarında da görmeye devam edeceğiniz kıyafetler olacak. Eskiden sana bize leopar ve yılan derisi desenlerini kıyafetlerde görmeye alışmıştık ama bu sezon kesinlikle zebra desenlerde son derece moda ve sokak modasını süslemeye devam ediyor. Etekler, gömlekler, mayolar, bikiniler derken sonbahar modasında trençkotlarda da çok çok zebra desenini göreceğiz.

Süet Trençkot Modelleri

Eylül-Ekim ayları için süet trençkot modelleri çok kalın olabilir o yüzden daha çok Kasım ayında tercih edebileceğiniz bir model olarak karşımıza çıkıyor. Elbette kışın artık eskisi kadar soğuk olmadığını düşünürsek Aralık ayında da süet trençkot modellerini sokak modasında tercih edebilirsiniz.

Kısa Trençkot Modelleri

Trençkot denilince aklınıza palto gibi uzun modeller gelmesin. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi artık trençkot modellerinde türlü renkler ve çeşitler bulmak mümkün. Eğer uzun yerine kısa bir model tercih etmeyi istiyorsanız kesinlikle Eylül-Ekim ayları kısa trençkot modelleri için en uygun aylar olacaktır.

Kareli Trençkot Modelleri
Bu sezon kesinlikle kadınların üzerinde göreceğimiz diğer bir trençkot modeli ise kareli modeller olacak. Kısa, zarif görüntüsü ve şıklığı ile dikkat çeken bu modellerde de yine renk seçeneklerini oldukça fazla bulabilirsiniz. Şıklığınızı tamamlamak için kruvaze yaka ve kemerli modelleri de tercih edebilirsiniz.

Renkli Trençkot Modelleri

Sonbahar aylarında trençkot tercihinize sadece koyu renklerden yana kullanmak siyah ve taba renklerini tercih etmek zorunda değilsiniz. Sonbaharda da cıvıl cıvıl görünebilir rengarenk trençkot modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Yine pastel tonlarında soft renkleri de sonbaharda şıklığınızı tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Klasik Kemerli Trençkot Modelleri

Trençkot modellerinden bahsetmeye başlamışken elbette klasik kemerli modelleri atlamak olmaz nokta uzun yıllardan beri kadınlar tarafından sokak modasında çok tercih edilen bu modeller tabii ki 2020 sonbahar kış sezonunda da en çok göreceğimiz trençkot modelleri arasında yer alıyor. Özellikle bej ve taba rengi olanları çok tercih edilse de koyu kahve de bu sezon sonbaharın en çok kullanılan renkleri arasında yer alacak. Kemerli, kruvaze yaka, klasik kesim istediğiniz boyda birçok markada trençkot modeli bulabilirsiniz.

Deri Trençkot Modelleri

Sonbahar ve kış aylarının en çok tercih edilen kumaşlarından olan deri bu sezon trençkot modellerinde de karşımıza çıkacak. Deri ceket ya da mont kıyafetleri seviyorsanız kesinlikle trençkot seçiminde de der alternatifini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *