Stil Konusunda Ünlülerden İlham Alanların Gardrobunda Olması Gereken Parçalar

9 Kasım 2020 Pazartesi

Ünlülerin kusursuz moda stilleri hepimizi hayran bırakıyor. Süper modeller, şarkıcılar, mankenler, elbette profesyonellerle çalışıyor ve günlük hayatlarında da çalışma hayatlarında da stillerini stilistler belirliyor. Peki ünlülerin bu kusursuz stilinden ilham almayı ister misiniz? Eğer moda konusunda çıtayı biraz yükseğe taşımak ünlüler gibi görünmek istiyorsanız bu yazımızda size önereceğimiz parçaları gardırobunuzdan eksik etmeyin.

Dünyada birçok ünlünün stil danışmanlığını yapan, aralarında Hadid kardeşlerde olmak üzere birçok ünlü ile çalışmaya ve onları giydirmeye devam eden 28 yaşındaki Cuttrell, ünlülerin sitelerinden ilham almak isteyenlere önerilerde bulundu. Hollywood dünyasının aranan isimlerinden biri olan Cuttrell’in önerilerinden yola çıkarak modayı yakından takip etmek isteyenlerin gardırobunda mutlaka olması gereken parçaları bizde derledik. Ünlülerin stil tüyoları için yazımızı okumaya devam edin…

Kalıbından emin olduğunuz güvenilir jean pantolonlar

Her kadının gardırobunda mutlaka jean pantolonlar yer alıyordur. Kot pantolonları hem günlük hayata hem de iş hayatına uyarlamak mümkün üstelik bu modeller hem alçak topuklu hem de yüksek topuklu ayakkabılarla harika görünüyor. Ancak dünyaca ünlü stilistin önerisi hem vücudunuza yakışan hem de kesimi doğru kot pantolonlar seçmekten yana. Bu önerilerden yola çıkarak mutlaka gardrobunuzda üzerinizde harika duracak iki kot pantolon bulunsun.

Blazer ceket şıklığını unutmayın

Pek tarzınızı olmayabilir ama blazer ceketler son yıllarda oldukça moda. Sokak modasına bile uyarlanabilen görünüm şıklığını bir anda üst seviyelere taşıyabilen blazer ceketler aslında şıklığın kolay yolu olarak da kabul ediliyor. Özellikle bahar aylarında stilinize güzel bir dokunuş yapmak istiyorsanız mutlaka gardrobunuzda kaliteli, şık görünen bir blazer ceket yer vermeyi ihmal etmeyin.

Tişörtlerin kesimine dikkat

Artık tişörtlerde hem günlük hayatta hem de gece davet ve organizasyonlarda kullanılabiliyor. Sokak stilinde daha çok tercih edilen tişörtlerin kesimine ve renklerine dikkat etmek kendi vücut tipinize uygun ve size yakışan renkte tişörtleri gardırobunuzda bulundurmak önem taşıyor. Sokak stili için bu tişörtleri çok daha kombin yapabilir hatta gece davetlere de kolaylıkla uyarla ya bilirsiniz.
Kumaş pantolonlar vücut tipinize uygun olsun

Sadece kot pantolon giymek zorunda değilsiniz aynı zamanda kumaş pantolonlar da tercih ederek daha şık ve çekici görünebilirsiniz. Ancak kumaş pantolon seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli konu iyi tasarlanmış ve vücut tipinize uygun bir seçim yapmak oluyor. Eğer kendi vücut tipinize uygun bir kumaş pantolon bulabilirseniz ya da bunu tasarlatıp diktirebilirseniz dolabınızdaki en joker parça olabilir.

Beyaz gömleklerden vazgeçmeyin

Klasik kesim büyük beden beyaz gömlekler son yıllarda çok moda bunu herkes biliyor. Kot pantolonlarla ya da kumaş pantolonlarla da çok rahat kombin yapabileceğiniz bu gömleklerden de mutlaka gardırobunuzda bir tane bulunmalı. Hatta sadece bu kadar da değil rahat bir kombin yapmak isterseniz taytlarla ve elbiselerle de kullanabilir, yaz aylarında bikini ve mayoların üzerine de kolaylıkla beyaz gömlek tercih edebilirsiniz.

Spor ayakkabıda kaliteden şaşmayın

Korsan ya da çakma diye tabir edilen spor ayakkabıları hemen dolabınızdan çıkarın. Bir tane olsun tam olsun diyenlerden olmanın vakti geldi çünkü şıklığı tamamlamak sokak stili ile uyum sağlamak için doğru ve şık spor ayakkabıları tercih etmenin önemi de oldukça büyük. Bu nedenle sevdiğiniz bir markanın mutlaka bir çift spor ayakkabısını edinin.

Topuklu ayakkabıyı unutmayın

Her zaman günlük şıklığı yakalamak için spor ayakkabı kullanmak gerekmiyor. Eğer kullanmayı seviyor ve içinde rahat hissediyorsanız mutlaka gardırobunuzda kombinlerinizi tamamlayabilecek aynı zamanda hem sokak stilini hem de gece hayatına sizi taşıyacak bir çift topuklu ayakkabıda edinin.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *