Süveterler Bu Sezon Yeniden Gardıroplara Giriyor

9 Kasım 2020 Pazartesi

Son birkaç sezondur triko aşkı aldı başını gidiyor. Eskiden sadece kazak ve hırkalarda görülmeye başladı alıştığımız trikolar artık büstiyerlerde, pantolonlarda bile karşımıza çıkıyor. Victoria Secret melekleri, Hollywood yıldızları derken artık günlük hayatımızda da triko takımları bolluğu kullanmaya başladık. Ancak 2020 yılında trikoda başka bir trende daha göreceğiz. 80’li 90’lı yıllara damga vuran süveterler 2020 yılında bir kez daha moda olacak. Eğer hala sonbahar alışverişine çıkmadıysanız kesinlikle 2020 süveter trendlerine göz atmadan çıkmanızı önermiyoruz. Hadi gelin hep birlikte bu sezon triko süveterlerde neler moda daha yakından bakalım.

80’li ve 90’lı yılların modasını yakından takip edenler o dönemin süveter modasını çok iyi bilir. Her ne kadar moda trendi olarak olmasa daha lise yıllarında hepimiz süveter kullandık. Ancak neredeyse 10 yıl gibi uzun bir süre önce süveterler gardıroplarımızdan çıktı ve unutuldu. Sonbahar kış aylarında triko kullanmayı sevenlere, süveter tarzını çok özleyenlere güzel haberlerimiz var. Bu sezon yani 2020 sonbahar kış modasında süveterler gardıroplara yeniden giriyor. Okul yıllarınızı özlediyseniz, retro giyinmeyi seviyorsanız kesinlikle alışverişe çıkarken sezonun trendlerine göz atın ve mutlaka gardırobunuzda kendi tarzınıza uygun bir süveter bulunsun.

Ünlü markaların hepsi koleksiyonlarına ekledi

Son yıllarda biliyorsunuz ki biraz daha tasarımcılar maskülen esintileri benimsedi ve blazer ceketler polo yakalı kazaklar daha çok koleksiyonlarda yer almaya başladı. Bu sezon ise trendlerde hiç beklenmedik bir geri dönüş var. 80’li 90’lı yıllarda anne ve babalarınızın giydiği, belki sizin de okulda çok tercih ettiğiniz süveterler bu sezon markaların koleksiyonlarına girdi. Hem rahat olması hem de eskiyi anımsatması ve retro hava vermesi nedeniyle 2020 sonbahar-kış sezonunda triko trendlerinde süveterlerin çok sevileceği düşünülüyor.

Modern esintiler de var

Elbette 80’li 90’lı yılların modası dedik diye süveterlere günümüzün yorumlarını katılmadığını söyleyemeyiz. Tasarımcılar bu sezon, geçmişle günümüzü birleştirerek ortaya şahane modeller çıkarmış. Üstelik dünyaca ünlü birçok markada kolsuz kazak yani süveter dediğimiz bu modelleri görmek mümkün. Dior, Gucci, Prada, Tom Ford gibi dünyanın önde gelen giyim markaları yeni sezon koleksiyonlarında Vintage esintileri taşıyan bu parçalara çoktan yer verdi.

Gömleklerin üzerine giyebilirsiniz

Peki triko süveterleri nasıl kullanacaksınız? Aslında bu sorunun yanıtı çok basit çünkü hepimiz bir dönem okul hayatımızda üniforma olarak triko süveterler kullandık. Aynı şekilde gömleklerin üzerine kombin yaparak triko süveterleri kullanabilir ya da tişörtlerin üzerine giymeyi tercih edebilirsiniz. Bu sezon saç örgü stilleri, baklava desen, süveterlerde en çok karşımıza çıkacak desenler olacak. Modern ve güncel olan modelleri rahatlıkla kombin yapabilecek hem günlük stilinizde hem de hiç hayatınızda rahatça modayı yakından takip ederek süveter trendini kullanabileceksiniz.

Ünlü modeller de tercih ediyor

Havalar hala sıcaklığına hissettirse de Instagram’da göreceğiniz birçok ünlü model süveter trendine çoktan başlamış bile. Eğer tarzınızla ilgili ilham almak istiyorsanız kesinlikle modellerin sosyal medya hesaplarını takip edebilir hatta kombinlerini birebir kopya yapabilirsiniz. Merak etmeyin hem rahat hem de şık olan bu kıyafetleri giydiğinizde ilkokul çocuğu gibi görünmeyecek tam tersine bir stil ikonu gibi parlayacaksınız. 2020’nin son aylarını göz alıcı şekilde tamamlamak, modayı yakından takip ettiğinizi kanıtlamak istiyorsanız şimdiden sonbahar alışverişine çekip çıkın ve mutlaka gardırobunuza süveterleri ekleyin. Hem kombinlemesi kolay hem de yılın tarzı olan bu modeller kendinizi iyi hissettirecek şıklığınızı ve tarzınız girdiğiniz her ortamda dikkatleri sizin üzerinizde toplayacak.

Değerlendirme yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacaktır. *