Bu Yılın Moda Ve Trend Parçaları Bel Çantaları

Günümüz aktif yasam kalitesine uygunluk sağlayan kadın bel çantaları en gözde yerini korumaya devam ediyor. Gündelik hayatta kullanıma uygun olarak üretilmiş olan hem hafif portatif hem de şık bir görüntü sunuyor. Giyilen kıyafete estetik bir görüntü katan ve fonksiyon olarak da minimal bir tasarıma sahip oluşu ve kolay taşınıyor oluşu da tercih edilme sebeplerindendir. Bu yılın moda ve trend parçalarından olan kadın bel çantaları 90'li yıllarda oldukça popüler olan bir aksesuardır. Her yıl gelen bir moda akımıyla rotasını değiştiren bu bel çantaları başlangıç aşamasında pantolonun kemer kısmında kullanıldığı da görülmüştür. Gidilebilecek her alana hitap eden bel çantaları spor yaparken veya seyahatlerde de büyük bir kolaylık sunuyor.  Bayan bel çantasının tercih edilmesindeki en önemli nokta eşyaların vücuda yakın oluşu ile daha güvenilir bir konumda hissediliyor olmasıdır. Uzun yolculuklarda bu tarz bir bel çantasını tercih edilmesinin en büyük sebebi de güvenilirliğidir.  

Bel Çantası Modelleri Oldukça Geniş Ve Farklı Bir Yelpaze İle Üretim

Başka bir sebep ise herhangi bir vücut fonksiyonu gözetmeden belde rahatlıkla taşınabildiği için sportif aktivitelerde kullanıma uygundur. Bel çantasını kom binlemek istediğinizde şık bir kot pantolon ve fermuarlı spor bir ceket ile tercih edebilirsiniz. Makulen bir tarzınız bulunuyorsa da bel çantaları tarizinizi bütünleşmektir. Kış aylarında kullanılan trençkotlar, yüksek çizmeler, kot pantolon ve triko kazakların yanında oldukça şık duracak olan bel çantalarını kullanabilirsiniz. Bel çantası modelleri oldukça geniş ve farklı bir yelpaze ile üretim alanında bulunuluyor. Gündelik hayatta rahat bir kullanımı alanı elde edebilmesi için üretilen tüm bel çantaları tek fermuarlı ya da çift fermuarlı olarak küçük tasarımlar ile yapılır. Sportif aktivitelerde, doğa yürüyüşlerinde tercih edebileceğiniz tek gözlü bel çantaları; uzun seyahatler ya da gündelik hayattaki uzun yolculuklarda çift gözlü olanlarını tercih edebilirsiniz. Bel çantalarını kullanırken içerisine; cüzdan, anahtarlık, gözlük gibi çokça ihtiyacınız olabilecek ürünleri kullanabilirsiniz. 

Genellikle Tek Renkten Oluşan Bu Bel Çantaları

Belden çanta modellerine bakıldığında kare, dikdörtgen ve yuvarlak şekilde üretilir. Yaz aylarında elbiselerde kullanılan yuvarlak çantalar; kışın yerini dikdörtgen çantalara bırakmıştır.  Yine çokça tercih edilen modeller içerisinde bu modelin fermuar yapısı bazen uzun kenarda bazen kısa kenarda yer alabilmektedir. Bel çantaları istenildiğinde herhangi bir askı ya da kayış takarak da omuz çantası veya sırt çantası sekline de dönüştürülebilme özelliği de bulunur. Genellikle tek renkten oluşan bu bel çantaları istenildiğinde daha tarz daha canlı bir model olabilecek farklı desenlerden ve karmaşık geometrik şekillerden oluşan modelleri de bulunur. Birbirinden farklı yapıda üretilen ve kıyafete şıklık katan tarizinizi yansıtabileceğiniz siyah bel çantası modellerini kategorimiz içerisinde inceleyebilirsiniz.