Jüpon

Giysilerin iç göstermesini engelleyen ve giydiğinizde hafif dokusu nedeniyle giysinizde kat izi oluşturmayan jüpon yani iç astarlar, terletmemesi ve hafif dokulu olması nedeniyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İster eteklerin isterseniz de elbiselerin altına giydiğiniz bu iç astarlar, eski dönemlerden beri kadınların giyim tercihlerinde vazgeçilmez parçalar arasında bulunmaktadır. Dilediğiniz tüm renkte ve tarzdaki bu iç astar modellerini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Bu hafif parçaları, her mevsimde ve günün her bölümünde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  17. yüzyıldan itibaren, yoğunlukla Avrupalı kadınların elbiselerinin altında kullandıkları kabarık, tüllü ya da tarlatanlı jüponları günümüz kadınları daha düz formlarda kullanmayı tercih etmektedirler. Gelinliklerde, nişan elbiselerinde ve bazı davet elbiselerinde de kabarık formda olanları tercih edilmektedir. Uzun dönemdir kullanılan bu iç giyim parçaları, kadınların rahat hareket etmesi ve terlememesi için, nefes alan bir kumaş yapısı ile üretilmektedir. Ayrıca estetik açıdan elbisenin altında fark edilmemesi için, daha düz ve soft renklerden üretilen modellere ulaşabilmek oldukça kolaydır. Bu iç giysilerin elbise şeklinde olanları, kombinezon ismi ile de bilinmektedir.

Astar Jüpon

İç astar modelleri arasında elbise, şort, etek, pantolon gibi seçenekler mevcuttur. Astar jüpon renk seçenekleri genellikle soft renklerden oluşur. En çok tercih edilen renkler, ten rengi, siyah ve beyazdır. Giysinizi tamamlayan bir parça olması nedeniyle, dış giysinize uygun olan kumaştan yapılmış kombinezon giymeniz, iç giysinizin toplanıp yukarı sıyrılmasını ve dış giysinizden görülebilecek şekilde içerde potluk oluşturmasını önleyecektir. Jüpon tercihleri, giymeyi planladığınız dış giysinizin boyuna ve tarzına göre değişiklik göstermektedir. Dış giyside tek parçalı bir elbise giymeyi tercih ediyorsanız, iç giysinizi elbise, etek ya da şort formunda tercih edebilirsiniz. Kısa bir elbise giyecek olursanız, kısa tarzda bir kombinezon tercih etmelisiniz. Dış giyim olarak şort ya da ince bir pantolon giymeyi tercih ediyorsanız, bu sefer de şort tarzında bir iç astarı tercih etmelisiniz. Giymeyi planladığınız iç astar, boy olarak giyeceğiniz dış giysinin yaklaşık dört beş santimetre kısası olmalıdır. Aynı boyda olmaları durumunda astarınız, elbisenizin altından görülebilir ve görüntü olarak uygunsuz bir hal alır. İç astarınızın elbisenizden kısa olması, giysinizin içinden astarın görünmemesini sağlayarak, dış görüntünüzü daha kusursuz kılar.

Pamuk Jüpon

Dikişsiz ve yumuşak akışkan dokusu ile kadınların giymeyi en çok tercih ettikleri kombinezonlar, farklı kumaş türlerinden üretilmiş ve kadınların beğenisine sunulmuştur. Dikişsiz olması nedeniyle giysilerin altından hiçbir şekilde görülmezler ve giysinin görünümünü olumsuz olarak etkilemezler. Her kadının tercihi bu kullanışlı iç astarlar, saten, penye, ipek, tül ve pamuk vb gibi kaliteli kumaşlardan yapılmışlardır ve dış giysinin kumaş özelliklerine ve modeline uygun olarak tercih edilmektedir. Pamuk jüpon en çok tercih edilen türler arasındadır. Yaz ya da kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Birçok giysinin altında, terletmeden ve konforlu bir şekilde kullanım kolaylığı sağlar. Tül iç astarlar, kabarık elbiselerde, etekleri tüllü olarak yapılan özel gün giysilerinde yoğunlukla tercih edilmektedir. İpek kumaştan yapılan iç astarlar, tene uyumlu muhteşem dokusu ile kullanıcılarına konforlu bir kullanım sunmaktadır.

Penye Jüpon

Günlük kombinlerinizin altında rahatlıkla kullanabileceğiniz penye jüponlar, sizi terletmez, esnek yapısı sayesinde sıkıp rahatsızlık vermez. Yaz aylarında kullanılan günlük giysilerde en çok penye ve pamuklu türler tercih edilmektedir. Kısa ya da uzun eteklerin, elbiselerin ya da şortların altında penye kumaştan yapılmış iç giysiler, size büyük bir kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Her yaş grubundan kadın, bu iç giysilerini kullanmayı tercih edebilir. Yaş grubu orta yaş üstünde olan kadınların bir kısmı, günlük hayatlarının neredeyse her saatinde, pamuklu ya da penye iç astar giymektedirler. Kullanım konforu, iç göstermemesi, giysilerin elektriklenmesinin önlenmesi, ter emici özelliği, eteklerin ya da elbiselerin yukarı sıyrılmasının önlenmesi gibi nedenlerden dolayı, orta yaş üstü elbise kullanmayı seven kadınlar, uzun saatler bu iç giysilerini kullanmayı tercih etmektedirler.

Saten Jüpon

Saten jüpon seçeneği de en az diğer seçenekler kadar talep gören bir iç giyim çeşididir. Üzerinizden dökülen tiril tiril yapısı, üzerinizde yokmuş hissi vermesi, teninizle uyumlu yumuşacık dokusu ve dikişsiz olma özelliği sayesinde, kullanıcıların tercihlerinde ilk sıralara yerleşmektedir. İç giyimde konforu ve rahatlığı arayan her yaştan kadın, bu iç astarları tercih etmektedir. Mini etek ile birlikte jüpon kullanmak istiyorsanız, iki yanı yırtmaçlı, mini saten astarlar tam size göredir ve rahat bir kullanım sağlarlar. Esnek bel bantları sayesinde belinizi sıkmadan rahat bir kullanım konforu sağlar. İç giysinizi ister kısa ister uzun isterseniz de şort formunda tercih edin, esnek bel bölgesi sayesinde tüm gün sizi rahatsız etmeden ve hareketlerinizi kısıtlamadan iç giysinizi kullanmanızı sağlayacaktır.

Uzun Jüpon

Özel gün giysilerinde ya da günlük giyim alışkanlıklarında uzun elbise veya uzun etek giyenlerin tercihi uzun jüpon olmaktadır. Tene uyumlu yapısı ve kıyafetlerde iz bırakmayan dikişsiz olması nedeniyle, gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. İç giysinizin uzunluğu elbiseniz ya da uzun eteğinizden kısa olmalıdır. Ayak bileklerinizin biraz üzerinde tercih ettiğiniz iç astarınız, elbisenizin vücut hatlarını belli etmesini önleyerek sizi rahat ettirecektir. İç giysinizi uzun tercih ettiğiniz gibi midi boyda da tercih edebilirsiniz. Diz altınıza kadar uzanan midi boyda iç astarlar da size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Askılı Jüpon

Gecenin yıldızı olmak için hazırlandınız, harika bir elbise beğendiniz ve satın aldınız. Eve gelip bu muhteşem elbisenizi denediniz ve ayna karşısına geçtiniz. Oda ne! Ters ışık altında elbiseniz tüm içinizi gösteriyor. Bu gibi durumlarda hemen üzülüp telaşa kapılmayın. Sizin bu muhteşem elbisenizi giymenizi sağlayacak bir tüyomuz var. Askılı jüpon. Bu muhteşem elbisenizin altına askılı kombinezonunuzu giyerek, istediğiniz partiye gönül rahatlığı ile gidebilir ve gecenin yıldızı siz olabilirsiniz. Günlük giysilerin ya da özel gün giysilerinin altına askılı iç elbiseler hemen her kadın tarafından tercih edilmektedir. Tek parça olması nedeniyle de kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Straplez Jüpon

Yaz aylarının vazgeçilmesi ve bronz cildinizi göstermenin en güzel yolu straplez elbiselerdir. Bu elbiselerle hem kendinizi daha şık hissedersiniz hem de yaz aylarında gündüz ya da akşam gezmelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Straplez elbiseleri tamamlayan en önemli parça straplez içliklerdir.  Elbiseniz çok ince bir kumaştan üretilmiş olsa dahi straplez jüpon, elbisenizi rahatlıkla giymenize imkan tanıyacaktır.  

Siyah Jüpon

Siyah kombinlerinizin kaçınılmaz parçası hiç şüphesiz siyah jüponlardır. İster gece olsun ister gündüz, siyah elbisenizi rahatlıkla siyah iç giysiniz ile tamamlayabilirsiniz.

Kabarık Jüpon

Gelelim kabarık giysilerin, genç kızların en önemsedikleri özel gün elbisesi olan gelinliklerin baş aktörü kabarık jüpon çeşidine. Özel gün ve davet elbiselerinde kabarık iç astarları düz ya da tül görünümlü olabilir. Elbisenizin ihtiyacı doğrultusunda, dilediğiniz kabarıklıkta bir iç giysi ile elbisenizi bütünleştirebilir ve prenses gibi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bazı elbiseler için de birkaç kat kabarık ve tül iç giysisi üst üste giyilip, çok daha farklı tarzda bir stil elde edilebilir.