Kartlık

Teknolojinin gelişmesi ile sıklıkla kullandığımız kartlarımız için kartlık ihtiyacı gün yüzüne çıkmıştır. Bu anlamda nakit veya bozuk para kullanımı çok azaldı ve genellikle paralarımızı kartlarımızda muhafaza ediyoruz. Hatta eskiden kocaman olan kimliklerimiz bile şuan kart boyutuna geldi. Hal böyle olunca cüzdanlar dışında kartlık cüzdan olarak adlandırılan yeni modeller ortaya çıktı ve sıklıkla tercih ediliyor. Sizler de çanta veya koca cüzdan taşımaktansa kartlık taşımayı tercih edenlerdenseniz Gece Milano’ nun birbirinden şık ve kullanışlı modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Kartlık Nedir?

Kartlık genel olarak cüzdan işlevi gören, kullanım kolaylığı açısından yarar sağlayan günlük aksesuarlar olarak düşünülebilir. Bu anlamda içerisinde kart bölmesi, kimlik bölmesi, kâğıt para bölmesi gibi bölümler barındırır. Bazı kartlıklarda da bozuk para bölmesi bulunabilir. Bu anlamda bir kartlık hem cüzdan hem de kartlık görevi görebilir. Önceleri genelde erkekler tarafından kullanılan kartlıklar artık kadınlar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. Bu anlamda kartlar artık unisex özelliktedir ve iki cins için de kullanılabilir durumdadır.

Kartlık Nasıl Kullanılır?

Kartlık genel anlamda iç bölmelerine manyetiklerden etkilenen kartların bir arada toplanması ile kullanılır. Yani bu demek oluyor ki kartlık içerisinde sadece kart olan bir aksesuardır. Fakat üretildiği zamandan beri sıklıkla tercih konusu olmasından dolayı farklı kartlık çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda artık sadece mini kartlıklara kart konmaktadır. Bunun dışında kartlık cüzdan erkek ve kadın modellerinin kullanımı hem kart, hem kağıt para hem de bozuk para şeklinde olmaktadır. Hal böyle olunca da tüm ihtiyaçlar bir arada karşılandığı için daha çok tercih edilmektedir. Fakat burada belirtilmesi gereken bir nokta var ki o da metal paranın kartlar ile çok temas etmemesi gerektiğidir. Çünkü bu durum sık sık yaşandığı zaman bozuk paranın içerisindeki metal alaşım, kartların içerisindeki manyetik alana zarar vererek kullanılamaz hale getirebilmektedir. Bu anlamda eğer illa ki kartlar ve bozuk para aynı kartlıkta taşınacak ise farklı bölmelerde olmaları tercih sebebidir.

Kartlık Nerelerde Kullanılır?

Kartlıkların nerede kullanılacağı bilgisine bakılacak olursa genel olarak, bölme sayısına ve işlevine göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda mini kartlıklar daha çok kimlik, ehliyet ve en sık kullanılan kredi kartı için kullanılırken, portföy şeklindeki kartlıklarda hem kartlarınızı hem kağıt paralarınızı hem de bozuk paralarınızı taşıyabilirsiniz. Bunun dışında model olarak nerelerde kullanılacağına bakılırsa her yerde diyebiliriz. Çünkü stilinize göre seçeceğiniz unisex cüzdanlar her daim şıklığınızı tamamlayacaktır. İsterseniz hiç çanta kullanmadan direkt olarak kartlık ile dışarı çıkabilirsiniz. Deri, süet, mavi, şeffaf, kırmızı… Hangi rengin kişiliğinizi yansıttığını düşünüyorsanız onu seçin ve hem kolaylık hem de şıklığı bir arada yakalayın. Bu anlamda her daim stilinizi yansıtacak parçaları web sitemizde bulabilirsiniz.

Kartlığa Neden İhtiyaç Duyulur?

Kartlar eski zamanlarda çok kullanılmasa da artık diğer ödeme araçlarından daha fazla kullanılır hale geldi. Sadece ödeme araçları değil artık tüm işlemlerimizi kartlar ile yönetiyoruz. 

Örneğin; Kimliklerimiz manyetik kartlar şeklinde
Ehliyetler kart şeklinde
Toplu taşıma biletleri kart şeklinde
Paralarımız kredi kartımızda veya banka kartında durduğu için bir nevi mal varlığımız da kart şeklinde
Kartvizitler zaten kart şeklinde


Genel olarak günlük hayatta bize lazım olan en az 5 tane kart çeşidi olduğunu görmüş olduk. Bunun dışında kart konusunda günümüzde hediye çekleri, alışveriş merkezlerinin veya marketlerin verdikleri indirim çekleri de kart şeklindedir. Hal böyle olunca bu kartları tek bir bölmede tutmak çeşitli sorunlara yol açabilir. Örneğin tüm kartlar birbirinin manyetiğini etkileyerek kullanılmaz hale gelebilir. Ya da birbiri içinde kaybolan kartlar yüzünden alışveriş sırasında mahcup olabilir, otobüsü kaçırabilir veya kimliğinizi bu hengâmede kaybedebilirsiniz. Hepsi basit ama olası senaryolar. Bu durumda da yapılması gereken en akıllıca şey bir kartlık sahibi olmaktır. Kartlık ile tüm sözü geçen kartlarınızı öncelik sırasına göre konumlandırabilirsiniz. Bütün kartlarınız bir arada durduğundan kayıp gibi sorunlar da yaşamazsınız. Bu anlamda kartlık sahibi olmak aslında önemli ve gerekli gibi gözüküyor.

Erkek Kartlık Modelleri

Önceden kartlıkları sıklıkla erkeklerin kullandığından bahsetmiştik. Fakat kadınların da sosyal hayata ve iş yaşantısına dâhil olması ile birlikte pek de yeni sayılmayacak bir dönemden beri kadınlar da kartlık kullanmaktadır. Çünkü kartlık cinsi değil insani bir ihtiyaçtır. Fakat genel olarak erkek kartlık modellerinden bahsedecek olursak, modelde pek bir farklılık olmasa bile renklerde değişiklikler görülebilmektedir. Bu anlamda erkeklerin kartlık seçimlerinin daha çok lacivert, taba ve siyah olmaktadır. Fakat bizler herkese her rengin yakıştığı kanaatindeyiz. Bu nedenle ister kadın ister erkek olun, dilediğiniz renk kartlık seçimini firmamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunun dışında iç özelliklerde de genellikle 6-10 adet kartlık yer bulunmakta ve bir de kağıt para bölmesi mevcut olmaktadır.

Kadın Kartlık Modelleri

Kadınların da kart kullanmaya başlaması ile bayan kartlık modelleri de gündeme gelmeye başlamıştır. Kadınlar ilk başlarda erkekler için üretilen erkek kartlık cüzdan türlerinden kullanmaya başlasalar da sonraları kadınlara özel kartlık modelleri çıkmış, hatta günümüzde kartlık modelleri unisex tarza evrimleşmiştir. Bizce de kartlığın cinsiyeti olmamalı. Fakat genel anlamda kadınların tercih ettiği kartlıklar yine erkekler ile benzer bölme sayısına sahip olsa da dış yapı açısından daha parlak ve açık renklerde olmaktadır. Bu anlamda erkek ve kadın kartlık modelleri sadece renkler bazında ayrım olarak gösterilebilir. Bunun dışında yapı, kalite ve kolaylık açısından tamamen aynı özelliklerdedirler.

Unisex Kartlık Modelleri

Unisex cüzdan kartlık modelleri tamamen renk ve özellik ayrımı yapılmadan satışa sunulmaktadır. Bu da demek oluyor ki hem erkek hem de kadınlar gönül rahatlığı ile bu kartlıkları kullanabilmektedir. Unisex kartlıklar mordan, siyaha, kahverengiden bordoya kadar olan birçok renk özelliğini içerisinde barındırmaktadır ve genel olarak deri görünümlüdürler. Bu anlamda şirketimizin bünyesinde satışı yapılan tüm kartlıkları unisex olarak düşünebilir ve cinsiyet gözetmeksizin size hitap eden rengi ve modeli seçebilirsiniz.

Marka Kartlık Modelleri

Kartlık modelleri tamamen diğerlerinden farklıdır. Öncelikle hakiki deri kullanımı ile 24 aylık garanti kapsamında satışı yapılmaktadır. Bu da ürünlerin ne kadar güvenilir ve sağlam olduğunun bir kanıtı olarak gösterilebilir. Bunun dışında kartlık modellerimiz birbirinden güzel renklerdedir ve çok çeşitli renk yelpazesi mevcuttur. Bu da seçenekler arasında boğulmanıza neden olabilir bizden söylemesi. Ayrıca kartlıklarda kişiselleştirme özellikleri bulunmaktadır. Yani kartın üzerine istenilen uzunlukta sıcak baskı yardımı ile yazı yazılabilmektedir. Bu da kartlığınızı size özel ve şık kılmaktadır. Kartlıklarımızın içerik özellikleri değişmekle birlikte genel olarak 9 – 10 kartı bünyesinde toplayabilecek niteliktedir. İç astarı polyester yapıda olup yırtılmalara karşı dirençlidir. Sizler de kartlığa ihtiyaç duyuyorsanız. Firmamız bünyesindeki birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı kartlıkları inceleyebilir, dilediğinizi sipariş edebilirsiniz. Unutmayın kartlık günümüzde bir gerekliliktir ve kart rengini sadece kişiliğinizin stili belirler. Stilinizi her türlü yansıtması için tercih edebilirsiniz.