Korse

Genellikle vücudun daha zayıf ve fazlalıkların gizlenmesi için giyilmekte olan korse modelleri birden çok sayıda karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda bakıldığı zaman en kurtarıcı parçalardan biridir. Vücudu sıkıca saracak şekilde tasarlanmış olan bu kurtarıcı parça sayesinde özel günlerde, davetlerde ya ada her an istediğiniz vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Çok eski zamanlardan beri vücudun daha fit ve zayıf görünmesini sağlaması sayesinde fazla kilolarından şikayet eden kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Elbiselerin, pantolonların ve tüm kıyafetlerin altına giyilmesi ile de hemen hemen her kıyafete uyum sağlayacak şekilde üretilmektedir. Önceleri korseler çok sıkan ve rahatsız ölçüde rahat hareket etmeyi engelleyen formda üretiliyor olsa da günümüzde bu sorun ortadan kalkmaktadır.  Kullanımın son derece rahat ve kolay olması adına beden ölçüsü ve vücut tipine göre tercih yapılması önemlidir. Bedeninizden çok fazla küçük bedende olan bir korseyi seçmek sağlık bakımından ve de hareket etme kısıtlaması açısından rahatsız edici olmaktadır. Bu yüzden tam beden ölçüsü ve vücut tipi bilinerek tercih yapılmalıdır. Korselerin asıl amacı bilindiği sürece beklentinizin karşılanabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Bu durumda korseler kıyafetlerin daha düzgün ve düz görünmesini sağlayacağı için beklenti bu yönde olmalıdır. Sitemizdeki kategori sayesinde birden çok sayıda modeli ile inceleme yaparak tam bedeninize göre olanı seçip satın alabilirsiniz. Kıyafetlerin altına giyilmesiyle fit görünüm yakalanacak olup olduğunuzdan daha zayıf ve düz görünmeniz mümkündür. Zayıf gösteren korse sayesinde dar olan kıyafetlerinizin bile görünümü değişmektedir.  Farklı avantajları sayesinde uzun süre kullanım sonrasında vücutta incelme gözlemlenmektedir. Özellikle inceltici özellikleri bulunan korselerin düzenli kullanımı sayesinde 1 – 2 bedene kadar incelme söz konusudur. Doğumdan sonraki kullanımı ile de olası sarkmaları önleyebilirsiniz. Özel olarak tasarlanan karın ve göbek bölgesine etki eden özellikleriyle de sarkmalar önlenerek bunu önceden tedavi etmiş olursunuz. Bu yüzden de hemen fit görünümünüze kavuşmuş olursunuz. İnce görünmesini istediğiniz bölgeye göre özel olarak tasarlanmış olan korselere göz atarak satın alabilirsiniz. Hamilelikten sonra da doğum sonrası korse tasarlanmakta olup bedeninize göre alabilirsiniz. 

Korse Modelleri Nelerdir?

Hem karın hem de kalça bölgesi için ayrıca göğüs bölgesine de etki etmekte olan bodysuit modeller bulunmaktadır. Hem şıklığı hem de konforu dolayısıyla oldukça fazla tercih edilmekte olan bu model ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kaliteli kumaşları ve yumuşacık dokusu sayesinde beden ölçünüze göre seçimler yapabilirsiniz. Esnek yapısı ve rahat hareket etme imkanı sayesinde de vücudunuzu sıkmayarak memnuniyetler kullanmanızı sağlamaktadır. Bir diğeri ise slip model olarak karşımıza çıkarak kalça bölgesinde fazlalığı olduğunu düşünene kadınlar açısından tercih edilmektedir. Kaymaması ve sarıp toparlayan etkisi ile güvenle kullanabilirsiniz. Karın bölgesinde fazlalık yoksa normal bel karın bölgesinde fazlalık varsa da yüksek bel olarak tercih edebilirsiniz. Kadın korse modellerinde son derece kullanım kolaylığı ve rahatlığı sunmaktadır.  Göbek bölgesindeki fazlalıklarından rahatsız olanlar için de bel için tasarlanmış olan model önerilmektedir. Hatta beliyle ilgili sağlıksal açıdan sorun yaşayanlar elbette ki olacağından buna uygun modele yönelmek gerekir. Bu yüzden de bel fıtığı korse tercih edilmelidir. Şık bir yere giderken dümdüz durmak her kadının hayali diyebiliriz. Çünkü davetlerde oldukça fazla kullanılan düz elbiseler, kalem elbise ya da kalem etekler için elbise korselerine göz atmak gerekmektedir. Elbisenin darlığında fazlalıkları çıkmakta olan kadınlar bu modeli tercih ederek vücudunun bazı bölgelerini kamufle edebilir. Ayarlanabilir asklılar ile kısa ya da uzun olan elbiselerinizle çok rahat şekilde bu modeli giyebilirsiniz. Basen bölgesinde yer alan fazlalıklar için de şort korse son derece doğru bir tercih olmaktadır. Basen bölgesini iyi şekilde toparlamak isteyenler bu modele yönelerek bedenine göre olanı tercih edebilir.  Günlük kullanım için genellikle tercih edilmekte olan taytlar bir de istemediğiniz fazlalıkları toparladığı zaman daha da tercih edilir olmaktadır. Basen ve bacak bölgesinde fazlalığı olan kadınlar hareketlerini kısıtlamayacak şekilde tasarlanmış ürünlere daha çok yönelmektedir. Bu da ancak tayt korse kullanarak mümkün olmaktadır. Birbirinden farklı renkler ve desenlerle üretilmiş olan bu model hem şık hem de fit görünmenizi sağlamaktadır. Sıkmadan vücudu sarmakta olan yapısı ile de rahat şekilde hareket edebilirsiniz. Bunu istediğiniz şekilde kombinleyerek hem spor hem de şık olmanın tadını çıkarabilirsiniz. İstediğiniz sweatler, tişörtler ile harika bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Korse Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Giyildiği zaman vücudun daha düzgün ve toparlanmış halini göstermekte olan bu ürün birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Modelleri ve farklı tasarımları olduğu için de her arza ve bedene uygun olarak bulunabilmektedir. Ayrıca uzun zaman boyunca giyildiğinde incelten etkisi ile de oldukça avantajlıdır. Buna ek olarak belirtmek gerekirse vücutta aşırı terleme yaptığı için uygun şekilde giyilmesi sağlıksal açıdan önemlidir. Yani iç kısma pamuklu kıyafetler giyilerek terleme olduğu zaman terin emilmesi ve olası hastalıkların önlenmesi gerekmektedir. Vücut hijyeninin muhafaza edilmesine özen göstererek vücudun belirli zamanlarda rahat bırakılmasına dikkat edilmelidir. Özellikle kaliteli kumaşlardan yapılmış olan türlerine yönelmek her zaman daha iyi olmaktadır. Gece yatarken uyumadan önce mutlaka çıkarılması gerektiği için bu noktada titiz davranmak önemlidir.  Gün içinde en fazla 3 – 4 saat korse ile durmak yeterli olmakla beraber fazlası sağlığınız için olumsuz etkilere yol açabilir. Korse tercihinde aşırı sık ve dar olanları tercih edilmeyerek vücudun rahat hareket etmesine olanak tanınmalıdır. Çünkü tersi durumlarda vücut iskeleti zarar görebilir ve beden sağlığı bu durumdan olumsuz şekilde etkilenebilir. Sıkılaştırıcı korse seçimlerinde bu yüzden vücut tipi ve de beden ölçüsü dikkate alınarak seçimler yapılması önemlidir. 

Korse Nasıl Yıkanmalıdır?

Kuru temizlemeye vermek istemeyenler ve evde kendi yöntemleriyle temizlemek isteyenler için çeşitli yöntemler mevcuttur. İlk olarak korsenin temiz bir zemin üzerine serilerek hafif nemli bir bezle silinmesi mümkündür. Hafif ve yavaş hareketlerle silebilirsiniz. Buna ek olarak ise çamaşır makinesinin hassas programında yıkayabilirsiniz. Ancak kuru temizlemeye verilecekse de gayet kaliteli bir yer tercih edilmesi durumunda onlar nasıl yıkaması ve temizlemesi gerektiğini bilecektir. 

Korse Nasıl Giyilir?

Modellere göre değişiklik göstermekte olan bu durum bayan korse modelleri dikkate alındığında pek çok çeşide ayrılmaktadır. Yani hangi bölge içi alınmışsa buna göre takma, giyme ya da askıları nedeniyle beden ölçüsüne göre ayarlama olacaktır. Atlet biçiminde olanlar için ayrıca atlet modeli giymenize gerek kalmayacağı işçin ne amaçla almışsanız ona göre giyme tarzı bulunmaktadır. 

Korse Fiyatları Nedir?

Bakıldığı zaman kumaşı, kalitesi, markası ve de modeline göre şekillenmekte olan fiyat konusunda net bir fiyat belirtmek doğru olmamaktadır. Yani seçtiğiniz tüm vücut korse modelinden daha değişik modellere kadar çeşitli fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Beklentiniz ve de bu doğrultuda tasarlanmakta olan modellere göre rengi, çeşidi, kalitesi ve kumaşı farklılık göstermektedir. Bu değişken durumlarda her bütçeye uygun olacak şekilde bulabileceğiniz modeller için sitemizi ziyaret edebilir ve size göre olanı satın alabilirsiniz.