Gezilerinizde eşyalarınızı güvenli bir şekilde muhafaza etmek istersiniz. Bunu yapabilmenin en iyi yollarından biri çantalardır. Geniş ve bölmeleri olanlar ek avantaj sağlayabilir. Seyahat çantası modellerini doğru bir şekilde seçerek maksimum ürün verimi almaya odaklanmalısınız. Geleneksel çantalar, modern kesim ürünler, büyüklük ve tasarıma göre değişecektir. Kullanım ihtiyaçlarınıza göre doğru seçim yapmalısınız.

Gezi Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gezilerinizde ne kullanmak istediğinize öncelikle kendiniz karar vermelisiniz. Kararlarınızı etkileyebilecek durumları dikkate almanız önemlidir. Ekstra gezilerdeki çanta faktörünün avantaj sağlamasına odaklanmalısınız.

1-) Kısa Süreli Geziler İçin Ürünler

Kısa süreli gezileriniz için taşımanız gereken çantanı ebatları valizlerden daha ufak olabilir. Kısa sürrede ihtiyacınız olan malzemeler çoksa büyük seyahat çantası da kullanabilirsiniz. Birkaç tane çantayı dağınık şekilde taşımak yerine ebatları büyütmeyi düşünebilirsiniz.

2-) Uzun Süreli Geziler İçin Çantalar

Uzun süreli konaklamalarınız için doğru çanta bulmak son derece önemlidir. Gidilen yerde ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek misiniz bunu da sormalısınız. Valiz ebatları büyüdükçe kapasite de artacaktır. Sürenin uzunluğu eşyalarla paralel olmak zorunda değildir ancak önemli bir etken olabilir.

3-) Takı Aksesuar Bölümleri

Gezi çantalarının takı ve aksesuar bölümlerinin olması önemlidir. Kadınlar için seyahatin devamında derli toplu şekilde ürünleri kullanmak gerekir. Çanta içinde ayrı çanta şeklinde kullanım olabileceği gibi doğrudan aksesuar çantası olarak seyahatlerinize özel alabilirsiniz.

4-) Tekerlekli Çanta Modelleri

Kolaylık sağlaması nedeniyle tekerlekli seyahat çantası en sevilen ürünler arasındadır. Tekerleri sürüyerek dilediğiniz alana götürebilirsiniz. Gezilerinizde zorlayıcı bir zeminde tekerler büyük iş görecektir. Genişliği değişmekle beraber tekerlekli valizler ve kumaş çantalar çok işlevseldir. Çanta modellerinde kısa ve uzun süreli seyahat fark etmeksizin kullanım sağlarsınız. Yürüme mesafelerinde dayanıklı tekerler ekstra avantaj sağlayacaktır. İçerisinde çok değişik türde malzemeleri güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz.

5-) Deri Omuz Çantaları

Deri çanta modellerini seyahatlerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Deri malzeme yapay ve gerçek deri olarak ayrılmaktadır. Dilediğiniz deri türüne göre deri kumaştan dayanıklı bir çanta modeli elde etmiş olursunuz. Valizlerinizin deriden olması görüntü açısından ekstra özellikler sunacaktır. Tekerli ve tekersiz modeller olabileceği gibi omuz askılı çantaları da kullanabilirsiniz.

6-) Ayakkabılara Özel Gezi Çantaları

Seyahatlerinizde ayakkabılarınızı nereye koyacağınızı bilemiyor musunuz? Çok kolay bir çözümle ayakkabılarınızı ayrıca bir çanta hazırlayarak yanınızda götürebilirsiniz. Ayakkabılarınızı öncelikle en önemliden en az kullanılacak şekilde ayarlamanız ve buna göre bir çanta ayarlamanız gerekir.  Gezilerinizde konforlu bir şekilde seyahate devam edebilmek için ayakkabı çantanızın eksiksiz olması gerekir. Çünkü seyahatinizin seyahat çantası nedeniyle sekteye uğramasını istemezsiniz. Çanta seçimlerinizde gereken durumlarda yerleşimin nasıl olacağının üzerinde daha çok durmalısınız.

7-) Spor Amaçlı Seyahatlerde Kullanım

Spor seyahatlerinizde içerisine spor ayakkabı, giyim ve havlu gibi ürünleri koyacağınız geniş çanta gerekebilir. Müsabakalarda başka şehirlere giderken çantanızın geniş olması gerekecektir. Seyahatin durumuna ve kullanacağınız malzemelere göre spora özel gezi çantalarını alabilirsiniz. Spor malzemeleriniz arasındaki giyim ürünleri, ayakkabılar için bölmeli modellerden kullanmanız önerilir.

8-) Gezen Annelere Özel Bebek Çanta Modelleri

Anneler seyahatlerde bebeklerine özel ayrı çanta modellerine ihtiyaç duyabilmektedir. Bebek bakım çantasına ek olarak küçük bir seyahat çantası  büyük iş görecektir.  Örneğin sırt çantası kullanışlı modellerimiz arasındadır. Bebeklerin battaniyeleri, çeşitli malzemelerini temel ürünlere ek seyahatlerinizde bu eklemelerle kullanabilirsiniz.  Gözenekleri bol sağlam yapıdaki bebek çanta modellerinin güncellemelerini de takip edebilirsiniz.

9-) Seyahatlerde Sırt Çantası

Şehir içi, yurt içi ve yurt dışı gezilerinizde size eşlik edecek bir asistan mı arıyorsunuz? Geniş ve dayanıklı bir çanta tüm ihtiyacınız olanları toparlayarak kullanmanızı sağlayacaktır. Sırt çantalarını seyahat kapasitenize göre ayarlayabilirsiniz. Üzerinde çadır ve benzeri malzemeler olacaksa bel destekli uzun çantalardan almanız önerilir.  Sırt çantasını kullanma sürenize göre de işlem yapmanız önerilecektir. Sağlıklı bir sırt çantası için ağırlık da dahil olmak üzere tüm detayları planlamalısınız.

10-) Önemli Dosyalarda Çanta Nasıl Olmalı?

Seyahat ederken önemli dosyalarınız epey de çoksa ayrıca bir çanta işinizi görecektir. Başka eşyalarla karışmaması gereken dosyalarınız seyahat çantası ile konforlu ve güvenli bir şekilde gideceği yere ulaşacaktır.  Dış koşullara uygun çantaları ister askılı isterseniz el çantası şeklinde kullanabilirsiniz. Yağmur, rüzgar, kar gibi etkenlere karşı dayanıklı kumaşlardan üretilen çantaları güvenle uzun yıllar yanınızdan ayırmazsınız.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Kırmızı renk çantalar seyahatlerde en çok sevilen ürünlerimiz arasındadır. Seyahatinize güzel bir renk katmanız için kırmızının çeşitli renklerle kombin edildiği ürünlerimizde avantajlar bulabilirsiniz. Mavi renkler popüler çanta modelleri arasındadır. Yeşil, pembe gibi renklerle kombin edilen çok sayıda model görülebilir.  Buz mavisi renkleri beğenen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Çanta renklerini seçerken kendi beğenileriniz ve çantanın genel özelliklerini dikkate almalısınız. Çanta rengi mi önceliğiniz yoksa işlevsel açıdan isteneni vermesi mi karar verebilirsiniz. Bir modeli beğendiğinizde seçim yaparken istediğiniz renk yoksa işleve göre karar vermek çok kolay olacaktır. Benzer işlevlere sahip diğer seyahat çantası modellerimizi de kullanabilirsiniz. 

Seyahatte El Tipi Çanta Modelleri

El tipi çanta modellerini giderek daha çok kişi tercih ediyor. Elde ergonomik bir tutuş sağlayan ürün keyifli bir kısa süreli gezinti için ideal olabilir. Büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilir ve dilediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz. Seyahat çantası  elde taşıma ürünleri şeklinde olduğunda askılı ürünler de devreye girebilir. Hem elde taşımaya müsait hem de omuz askılı modeller çok işlevsel olacaktır.

Çanta Modellerinde Göz Sayısının Önemi

Yeni bir yere giderken hazırlıksız yakalanmamak için çantanızdaki göz sayısını artırmanız gerekecektir. Çanta üzerindeki göz sayıları hakkında bilgi almak için ürün açıklamalarımız gereken bilgiyi vermektedir. Büyüklük ve işleve göre alacağınız çantalar rotanızı sürdürürken size büyük kolaylık sağlar.

Su Geçirmez Kumaştan Çanta Modelleri

Kumaşlarımız su geçirmez dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Özel tasarım yüksek kalite malzeme seyahat çantası  seçerken ürün avantajlarını ilk andan itibaren görebilirsiniz. Valiz alacaklar için dış bölüm malzemesinde kumaş harici ürünlerimiz olabilmektedir. Valizlerimizdeki ana materyal değişebileceğinden klasik gezi çantalarından ayrı bir durum olabilir.

İç Hacmi Geniş Çantalar

Çantanızın içine doldurduğunuz ürünleriniz en son kolayca kapanmak üzere hazırlanmaktadır. Hacmi geniş olan çanta iç kısımları bölmelere ekleme yapabileceğiniz şekilde ayarlanmaktadır. Elbette kapasitesini aşmayacak şekilde kullanmaya devam etmelisiniz.

Gezi Çantası Pembe Modeller

Pembe renk çanta modelleri seyahatlerinize ekstra renk katabilir. Renklere önem veriyorsanız pembe modellerden seçerek seyahatinizi devam ettirebilirsiniz. Spor amaçlı, iş veya tatil amaçlı seyahatlerinizde pembenin iyileştirici enerjisini gezinize de katabilirsiniz.

Tatile Özel Çantalar

Senenin yorgunluğunu kendinizden uzaklaştırmak istediğiniz anda tatil yapmak iyi gelecektir. Güzel bir çantaya seyahatte yapmak istediğiniz hemen her şeyi sığdırabilirsiniz. Yaz veya kış mevsimine özel şekilde uygun fiyatlardan çantaları mağazamızda bulabilirsiniz. Tatillere yaz aylarında çıkanlar deniz malzemeleri, plaj giyim ürünlerine ayrıca bir yer açabilir. Kozmetik ürünleri taşıyacağınız ayrıca çantalar da kullanılabilir. Kış aylarına özel tatil çantalarını mağazamızda ideal ürünlerle temin edebilirsiniz.  Kar ortamında lazım olabilecek tüm ayakkabılarınızı seyahat çantası içine yerleştirebilirsiniz.