Tasarımında özel dokunuşların yapıldığı sırt çantaları 

Çanta kadınların vazgeçilmez parçalarındandır. Kıyafetin tamamlayıcısı olarak görülen çanta türleri kişinin tarzını yansıtabilmesindeki en kolay yoludur. Model ve renk uyumuna bakılarak satın alınabilen ve kıyafette sıklığın ön planda tutulduğu pek çok okul sırt çantaları modeli de yıla damgasını vuran üretimler ile göze çarpıyor. Birbirinden farklı renkte yer alan sırt çantası; giyilen kıyafet ile uyum sağlayacak bir şekilde kombineleriler. Pek çok çanta üretilirken kişinin rahat hareket edebilmesi adına hem konforlu hem de portatif bir şekilde tasarlanıyor. Kadın çantalarında ön planda olan; siyah, kahverengi, beyaz, mavi ve mavi tonları bu yıl da oldukça tercih edilen ve moda renklerdendir.  Tasarımında özel dokunuşların yapıldığı sırt çantaları görseli ile şıklık oluştururken muhafaza ettiği eşya sayısı ile de hem sağlam hem de geniş bir alan hacmi sunar. Çanta modelleri; kare çanta, yuvarlak çanta, çift cepli, fermuarlı veya çıtçıtlı olarak farklı modelleri bulunur. Vizon, suni deri, taba, gül kurusu ve ekru çokça tercih edilen bayan sırt çantalarındandır. Gündelik hayatta spor bir tarz benimsemiş olan kişilerin kullanabilecekleri siyah sırt çantası modeli daha çok tek tonda üzeri farklı geometrik desenler barındıran tarzı da olabilir. Böyle bir kombine uygunluk sağlayacak büzgülü olarak üretilmiş, mıknatıslı çantalarda çokça tercih edilir. Çanta üzerinde ufak dokunuşlar da tarizinizi yansıtabilecek alan bulabilirsiniz. Herhangi bir modeli ve deseni bulunmuyor dahi olsa çantanın üstündeki bir figür, püskül, kurdele, zincirdeki farklılık bile tarz bir görüntü sunmaktadır. 

Kombinelere şıklık katan sırt çantaları

Büyük sırt çantası modelini tercih ederken özellikle kaliteli bir seçimde bulunmak önemlidir. Konforun ön planda tutulması da başka bir etkendir. Seçilen çantanın uzun süre kullanılabiliyor oluşu çanta seçiminde dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Seçilecek olan çantanın dokusu, rengi ve üzerinde sayısızca sekil ve modeli barındırıyor oluşu da kişisel zevkinizi ortaya çıkarmanın bir yoludur. Seçim yaparken dikkat edilebilecek noktalardan birisi de giydiğimiz kıyafete göre bir tercih yapabilmenin önemidir. Oldukça yoğun bir tempoya sahip yaşantınız bulunuyorsa gündelik hayatta kullanacağınız çantanın spor ve daha portatif boyutlarda bir deri sırt çantası oluşu rahatlıkta sağlar. Şıklıkla kullanılan çanta modelleri birbirinden farklı materyallerden yapılmaktadır. Kombinelere şıklık katan kadın çanta sırt hasır model bir ucuz sırt çantası, bez çanta modelleri ve son dönemlerde şıklıkla kullanılan şeffaf çanta modelleri de moda ürünlerdendir. Her dönemin vazgeçilmezi deri çantalar uzun yıllar kullanılmaya rahatlık sağlarken her tarz kombine uyumluluk gösterir. Sırt çantası tercihinizi yaparken uzun süre dışarıda kalıp kalmayacağınızı hesaba katabilirsiniz.  

Körüklü yapıda dağcı sırt çantası modelleri

Bunun için çok bölmeli olan bir çanta tercihinde bulunabilirsiniz. İçerisinde; okul kitapları, defter ve eğitim eşyaları bulunduracağı bir sırt çantası satın alırken ise daha geniş alan elde edebileceğiniz biraz daha büyük ve geniş ağızlı modelleri tercih edebilirsiniz.  Özel bir spor ile ilgilenen ve doğa tutkunlarının kullanacakları şık sırt çantası modeli de farklı olur. Burada önemli olan sıklığı yakalamak değil daha çok kullanımda rahatlığı sağlayabilmektir. Körüklü yapıda dağcı sırt çantası modelleri oldukça geniş kapasiteye sahip ve çok gözlü olarak sırt çantası bayan arasında yerini alır. Seyahat ve kamp alanlarında kullanabileceğiniz geniş gözlü Viking sırt çantası modelleri de kullanımda rahatlık sağlar. Daha çok doğa yürüyüşlerinde, açık alan gezilerinde kullanabileceğiniz zorlu doğa koşullarına da dayanıklı bir şekilde üretilen marka sırt çantası modellerinden; kamp çantası, tırmanış çantası ve outdoor çanta çeşitlerini kategorimizden inceleyebilirsiniz.