Yüzük

Kadınların en sevdikleri aksesuarlar arasında yer alan yüzük çeşitleri her zevke hitap edecek modellere sahiptir. Aksesuarlar kategorisinde geniş yer tutan yüzük çeşitleri üretildiği materyal, tasarım, fiyat ve benzer detaylar yönünden birbirinden ayrılır. Her parmağın ölçüsüne göre seçilen bu parçalarda taşlı, sade, göz alıcı, gösterişli ve daha pek çok tasarımı bir arada bulmak mümkündür. Nişan, nikah gibi özel anlarda kullanılacak takılar genellikle altın ya da pırlanta olarak tercih edilirken günlük kullanımda gümüş ve benzeri parçalar ön plandadır. Aksesuarın üretildiği materyal özel hale geldikçe fiyatlarda da buna bağlı artış olacaktır. Kıyaslama yapıldığında gümüş olanlar en uygun fiyat aralığına sahiptir. Kategorinin en pahalıları ise pırlanta taşları içeren modellerdir.

Yüzük Çeşitleri Nelerdir?

En çok kullanılan yüzük çeşitleri hangileridir diye araştırıldığında altın, gümüş ve pırlanta parçaların daha fazla ilgi gördüğü fark edilecektir. Her zaman ve her yerde kullanılabilen gümüş takılar daha spor bir tarzının bulunması ve daha ekonomik fiyatlardan satışa sunulması ile bilinir. Cilde soğuk bir görünüm kazandırdığı belirtilen gümüş aksesuarlar günlük giyim için idealdir. En sade kıyafetlere bile gümüş takılarla hareket kazandırmak mümkündür. Altın alyanslar nişan, düğün gibi organizasyonların vazgeçilmezi olup evlilik tekliflerinin yıldızı konumundadır. Her bütçeye uygun model seçeneklerinin olması bu parçaları en çok satın alınanlar arasına sokar. Pırlanta takılar sıralamanın zirvesinde olup özel tasarım parçalar içerir. Pırlanta satın alırken bu taşların özelliklerine ve birtakım temel bilgilere hakim olmak gerekir. Aksi halde asıl fiyatı olmadığı halde pırlanta takılara ederinden fazla ödeme yapılabilir.

Kadın Yüzük Modelleri

Mücevher ve takı tasarımcıları tarafından hazırlanan kadın yüzük modellerimiz incelendiğinde otantik, özgün ve stil sahibi tasarımların ön planda olduğu görülecektir. Her biri ayrı detaylara sahip olan ürünlerimiz kalitesi ve şıklığıyla kullanıcısını memnun edecektir. Gümüşten pırlantaya kadar tüm detayların bulunduğu modellerde her tarza uyan tasarımlar vardır. Kategorinin en çok tercih edilen modelleri arasında çiçek figürleri, eklem yüzükleri, güneş, yıldız, tek taş, beş taş, tam tur, sade, klasik, modern, renkli ve daha pek çok seçenek mevcuttur. Çeşitliliğimizin fazla olması sayesinde her kullanıcı kendine ya da sevdiklerine birbirinden özel parçalar satın alabilir. Online mağazanın 7 gün 24 saat boyunca açık olması ve ürün çeşitliliğinin her geçen gün biraz daha artması ziyaretçiler açısından avantaj sağlayacaktır. Yüzük denildiğinde genellikle akla ilk olarak kadınlar gelse de kadınlara özel sade ve modern tasarımlarımız da mevcuttur. Evlilik alyansları en çok ilgi gören parçalar olsa da günlük kombinlerde aksesuar amaçlı kullanılabilecek farklı modellerimiz de vardır. Her biri online mağazaya özel uygun fiyatlardan satılan modellere tek bir tıkla ulaşmak mümkündür. Bayan alyanslarında renk, doku ve formlar son yıllarda daha zengin hale gelmiştir. Hem dayanıklı hem de hafif ve şık alyans arayanlar için birbirinden farklı çok sayıda model vardır. Önceleri bayanlar için önemli seçenek altın ve gümüş modeller iken günümüzde çeşitlilik artmış ve titanyum, inci, tunç, tungsten gibi materyaller kullanılmaya başlanmıştır. Her biri eşsiz olan modeller hediyelik olarak da tercih edilebilir.

Doğru Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Hediyelik ya da günlük kullanım için yüzük seçerken kullanacak kişinin parmağına birebir uyumlu ölçü seçmek gerekir. Herkesin parmak ölçüsü kendine özeldir ve bu nedenle seçilen model tam uymayabilir. Ölçüler kiloya, cinsiyete ve ülkelere göre farklılık gösterebilir. Kadınlar için belirlenen ölçü ülkemizde 8’den başlar ve 28’e kadar çıkar. Ancak ortalama ölçünün 15 civarında olduğu belirtilir. Genellikle kilolu insanların parmak ölçü numaraları da büyüktür. Doğru ölçüyü alabilmek için parmağın çap ve çevre ölçülerini bilmek gerekir. Örneğin çevresi 50 mm çapı ise 15.92 mm olan kişinin ölçüsü 10 numara olacaktır. Net bilgi için önceden kullanılan bir alyanstan yardım alınabilir.

Hediyelik Yüzük Çeşitleri

Günlük kullanımın yanı sıra hediyelik olarak da yüzük satın alınabilir. Farklı tarzlara ve zevklere hitap eden modellerimiz arasında her türlü seçeneği görmek mümkündür. Renkli taşlı gümüş alyanslarr, altın beştaş pırlantalar, doğal taşlı aksesuarlar, alyanslar, tam tur modeller dahil olmak üzere sayısız model seçeneği vardır. Her bir ürünün kaliteli ve güvenilir olması rahatlıkla hediye edilebilmesini sağlar. Satışa sunulan tüm ürünler garantili olup mağazamız müşteri memnuniyetine daima öncelik verir. Kadınlara hediye takılar seçerken pırlanta baget parçalar rahatlıkla tercih edilebilir. Baget kesim taşlar son dönemlerin popüler modeli olup çoğu kadının hayır diyemeyeceği tasarımlardır. Alternatif olarak sekiz ayar beyaz altının üzerine taşlar yerleştirilerek hazırlanmış beş taş, tek taş, tam tur gibi modeller de favori seçimler arasındadır. Kadınlara özel hediyelik alınacağında ise doğal taşlar ile hazırlanmış olan yüzük modelleri tercih edilebilir.  Metal ve gümüş detaylara sahip modeller her erkeğin sevdiği parçalar arasındadır.

Yüzük Nasıl Seçilir?

Doğru yüzük seçimi yüzüğün türüne göre farklılık gösterir. Örneğin pırlanta olan modellerden satın alınacaksa berraklık, renk, kesim ve karat gibi dört temel özelliğe bakmak gerekir. Genellikle insanlar karatına dikkat etse de diğer üç faktöre de bakılmalıdır. 4C kuralı olarak ifade edilen bu özelliklerin yanı sıra mutlaka sertifikalı olan modeller seçilmelidir. Bu sertifikalarda pırlantayla ilgili tüm detaylar yer almalıdır. Model çeşitliliğimiz fazla olduğundan doğru kararı verebilmek için kullanım amacına uygun tercihler yapılmalıdır. Örneğin evlilik teklifi amacı varsa tek taş, beş taş gibi taşlı modeller tercih edilebilir. Hediyelik amaçlı model aranıyorsa özel tasarım olan daha özgün modellere öncelik verilebilir. Bunları incelerken doğru parmak ölçüsünü sipariş etmek gerektiği de unutulmamalıdır. Bir ömür boyunca parmaklarda taşınacak olan alyanslar kusuruz ve özel olmalıdır.

En Çok Satan Yüzük Modelleri

Farklı kullanım amaçlarına hitap eden yüzük modelleri her geçen gün biraz daha çeşitlenir. Kategorinin en çok tercih edilen parçaları arasında doğal taşlı, altın, vintage ve gümüş modeller yer alır. Doğal taşlar hem sağlıklı hem de sade ve şık bir tarzının olmasıyla bilinir. İyi bir enerji almak için de tercih edilir. Vintage tarzlar ise mat ve eski bir görünüme sahiptir. Eski havayı hissettiren özel tasarımlar özellikle aksesuarı seven kadınlar tarafından kullanılabilir. Altın ve gümüş tasarımlar ise en çok ilgi gören parçalar arasındadır. Sade ve düz modeller her zaman trend olması sayesinde daha fazla talep edilir.

Yüzük Fiyatları Ne Kadar?

Model çeşitliliğinin fazla olması etkisini fiyatlarda da gösterir. Üretimde kullanılan materyalin kıymetli hale gelmesi fiyatlarda artışa neden olur. Buna göre altın materyallere göre pırlanta yüzük fiyatları daha yüksektir. Evlilik teklifleri ya da özel günlerde hediye amacıyla bu parçalar satın alınabilir. Her bir modelin kendine özgü şıklığı vardır. Fiyatı düşük olsa bile göz alıcı görünümü daima devam eder. En ekonomik seçeneklerden biri olan gümüş modeller de görenlerde her zaman hayranlık uyandıran tasarımlara sahiptir. Siz de sevdiklerinizi bir hediye ile mutlu etmek istediğinizde sitemizin kategorisine göz atabilirsiniz.